Wiadomości

Plaga kradzieży kratek kanalizacji deszczowej. Trafiają na złom?

20 czerwca 2022, 08:50
fot. archiwum
W ostatnich tygodniach doszło do kilkunastu kradzieży kratek i włazów zabezpieczających wpusty kanalizacji deszczowej. Do kradzieży dochodzi najczęściej w weekendy. Miasto zgłosiło sprawę na policję oraz do straży miejskiej.

Kratki zabezpieczające wpusty kanalizacji deszczowej czy włazy do studzienek to łatwy łup dla złodziei, którzy następnie tną je na kawałki i oddają do skupu złomu. Niestety kradzież tych elementów to realne zagrożenie dla mieszkańców Gorzowa, którzy jeżeli wpadną do takiej niezabezpieczonej studzienki, mogą zrobić sobie krzywdę.

- Niestety kradzieże nie są pojedynczymi incydentami, ktoś stworzył sobie z tego źródło dochodu. Przestępstwa nasiliły się w czerwcu, najczęściej dzieje się to podczas weekendu. Dlatego też Urząd Miasta Gorzowa powiadomił policję, poprosił o zwiększenie patroli i wszczęcie postępowania. Taką samą prośbę przekazano do straży miejskiej – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tylko w miniony weekend kratki skradziono przy ul. Okólnej i Zielonej, a tydzień temu przy ul. Niemcewicza, Nowej, Sułkowskiego i na Warszawskiej. W jednym z miejsc kradzieży znajduje się miejski monitoring, który zostanie sprawdzony przez policję.

- Kradzieże to strata materialna dla miasta, koszt ich wymiany to blisko 5 tys. złotych, ale dużo poważniejszym problemem jest to, że niezabezpieczone wpusty stwarzają zagrożenie życia i życia kierowców, rowerzystów i pieszych – podkreśla Ciepiela.

Za kradzież kratek grozi nawet od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości