Wiadomości

Gorzów: Pomoc dla obywateli Ukrainy zostanie przedłużona

30 maja 2022, 20:00
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Miasto Gorzów miało pomagać uchodźcom z Ukrainy do końca czerwca. Jednak okazuje się, władze Gorzowa zamierzają przedłużyć pomoc dla obywateli Ukrainy. Uchwałę w tej sprawie mają podjąć radni podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie „określenia zakresu pomocy zapewnianej obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa”. W uchwale ściśle określono zakres pomocy z jakiej mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy i zdecydowane, że miasto będzie pomagać obywatelom do końca czerwca 2022 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Gorzów będzie pomagał uchodźcom do końca czerwca”.

Początek czerwca już za pasem, a wojna na Ukrainie nadal trwa. Dlatego też portal gorzowianin.com zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Zapytaliśmy się przede wszystkim o to, czy miasto rozważa przedłużenie pomocy uchodźcom i co się stanie po 30 czerwca z obywatelami Ukrainy, którzy przebywają obecnie w hali przy ul. Słowiańskiej.

Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie. Jak się okazało, miasto Gorzów zamierza przedłużyć udzielanie pomocy obywatelom Ukrainy po 30 czerwca 2022 roku.- Polecenie wojewody lubuskiego nakazujące prezydentowi miasta Gorzowa utworzenie miejsca doraźnego zakwaterowanie dla ludności uchodźczej w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Słowiańskiej 10 i innych miejscach noclegowych zostało wydane do odwołania. Miasto Gorzów udzieli pomocy w zakresie posiadanych możliwości i środków oraz w myśl obowiązujących w danym momencie przepisów prawa – komentuje Eugeniusz Kurzawski, sekretarz miasta Gorzowa.

W związku z tym, podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa zostanie poddana pod głosowanie uchwała w sprawie przedłużenia pomocy dla obywateli Ukrainy oraz określenia dalszego zakresu pomocy. - Udzielanie pomocy obywatelem Ukrainy realizowane będzie zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi w zakresie określonym uchwałą, którą podejmą radni podczas czerwcowej sesji. W chwili obecnej trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie i jakie kolejne formy pomocy lokalnej zostaną uruchomione – podkreśla Kurzawski.

Wiadomo już jednak, że obywatele Ukrainy nie będą mieli zapewnionej darmowej komunikacji miejskiej po 30 czerwca 2022 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości