• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzów: Pomoc dla obywateli Ukrainy zostanie przedłużona

30 maja 2022, 20:00
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Miasto Gorzów miało pomagać uchodźcom z Ukrainy do końca czerwca. Jednak okazuje się, władze Gorzowa zamierzają przedłużyć pomoc dla obywateli Ukrainy. Uchwałę w tej sprawie mają podjąć radni podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

Podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie „określenia zakresu pomocy zapewnianej obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa”. W uchwale ściśle określono zakres pomocy z jakiej mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy i zdecydowane, że miasto będzie pomagać obywatelom do końca czerwca 2022 roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Gorzów będzie pomagał uchodźcom do końca czerwca”.

Początek czerwca już za pasem, a wojna na Ukrainie nadal trwa. Dlatego też portal gorzowianin.com zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w sprawie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Zapytaliśmy się przede wszystkim o to, czy miasto rozważa przedłużenie pomocy uchodźcom i co się stanie po 30 czerwca z obywatelami Ukrainy, którzy przebywają obecnie w hali przy ul. Słowiańskiej.

Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie. Jak się okazało, miasto Gorzów zamierza przedłużyć udzielanie pomocy obywatelom Ukrainy po 30 czerwca 2022 roku.- Polecenie wojewody lubuskiego nakazujące prezydentowi miasta Gorzowa utworzenie miejsca doraźnego zakwaterowanie dla ludności uchodźczej w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Słowiańskiej 10 i innych miejscach noclegowych zostało wydane do odwołania. Miasto Gorzów udzieli pomocy w zakresie posiadanych możliwości i środków oraz w myśl obowiązujących w danym momencie przepisów prawa – komentuje Eugeniusz Kurzawski, sekretarz miasta Gorzowa.

W związku z tym, podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa zostanie poddana pod głosowanie uchwała w sprawie przedłużenia pomocy dla obywateli Ukrainy oraz określenia dalszego zakresu pomocy. - Udzielanie pomocy obywatelem Ukrainy realizowane będzie zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi w zakresie określonym uchwałą, którą podejmą radni podczas czerwcowej sesji. W chwili obecnej trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie i jakie kolejne formy pomocy lokalnej zostaną uruchomione – podkreśla Kurzawski.

Wiadomo już jednak, że obywatele Ukrainy nie będą mieli zapewnionej darmowej komunikacji miejskiej po 30 czerwca 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości