• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 31 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Startuje festiwal Polska od kuchni na Starym Rynku

19 czerwca 2022, 09:38
fot. Webcamera.pl
W niedzielę 19 czerwca do Gorzowa zjadą członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, aby zaprezentować swoje najlepsze i najpopularniejsze potrawy. Festiwal „Polska od kuchni” wystartuje w niedzielę o godz. 11 na Starym Rynku.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni” zawitał również do Gorzowa. W niedzielę 19 czerwca na Starym Rynku rozstawiły się już stoiska, które czekają na mieszkańców Gorzowa. Start imprezy o godz. 11, wstęp bezpłatny.

- Zaprezentujemy wam „Polskę od kuchni”, czyli od strony smaków, zapachów i wyjątkowych lokalnych potraw. Razem odkryjemy zasady zdrowego odżywiania i będziemy pielęgnować polskie tradycje. Będziemy promować popularne i nieznane produkty oraz zaprezentujemy ich wykorzystanie podczas warsztatów i pokazów kulinarnych, każdy będzie miał możliwość obserwować proces przygotowania wyśmienitych potraw, a później skosztować ich wspaniałego smaku – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Co czeka na osoby, które zdecydują się wybrać w niedzielę na Stary Rynek? Rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, Pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez znanych szefów kuchni, w trakcie których poznamy najlepsze przepisy i najciekawsze tajniki kulinarne mistrzów kuchni. Każdy uczestnik pokazu otrzyma porcję przygotowanego dania, aby sam mógł ocenić jego walory smakowe. Ponadto odbędą się różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów w specjalnie wydzielonych strefach.

Nie zabraknie również jarmarku produktów regionalnych, podczas którego będziemy mogli zaopatrzyć się w świeże, pachnące, sezonowe warzywa i owoce, wysokiej jakości wyroby spożywcze lokalnych producentów oraz piękne rękodzieła regionalnych rzemieślników.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości