Wiadomości

Gorzów: Startuje festiwal Polska od kuchni na Starym Rynku

19 czerwca 2022, 09:38
fot. Webcamera.pl
W niedzielę 19 czerwca do Gorzowa zjadą członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, aby zaprezentować swoje najlepsze i najpopularniejsze potrawy. Festiwal „Polska od kuchni” wystartuje w niedzielę o godz. 11 na Starym Rynku.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni” zawitał również do Gorzowa. W niedzielę 19 czerwca na Starym Rynku rozstawiły się już stoiska, które czekają na mieszkańców Gorzowa. Start imprezy o godz. 11, wstęp bezpłatny.

- Zaprezentujemy wam „Polskę od kuchni”, czyli od strony smaków, zapachów i wyjątkowych lokalnych potraw. Razem odkryjemy zasady zdrowego odżywiania i będziemy pielęgnować polskie tradycje. Będziemy promować popularne i nieznane produkty oraz zaprezentujemy ich wykorzystanie podczas warsztatów i pokazów kulinarnych, każdy będzie miał możliwość obserwować proces przygotowania wyśmienitych potraw, a później skosztować ich wspaniałego smaku – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Co czeka na osoby, które zdecydują się wybrać w niedzielę na Stary Rynek? Rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, Pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez znanych szefów kuchni, w trakcie których poznamy najlepsze przepisy i najciekawsze tajniki kulinarne mistrzów kuchni. Każdy uczestnik pokazu otrzyma porcję przygotowanego dania, aby sam mógł ocenić jego walory smakowe. Ponadto odbędą się różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów w specjalnie wydzielonych strefach.

Nie zabraknie również jarmarku produktów regionalnych, podczas którego będziemy mogli zaopatrzyć się w świeże, pachnące, sezonowe warzywa i owoce, wysokiej jakości wyroby spożywcze lokalnych producentów oraz piękne rękodzieła regionalnych rzemieślników.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości