• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z darmową komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy

2 czerwca 2022, 17:30
fot. archiwum
Do końca czerwca uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Gorzowie będą mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami. Miasto nie zamierza przedłużać tej formy pomocy. Uchwała w sprawie pozostałego zakresu pomocy ma zostać podjęta podczas czerwcowej sesji.

W poniedziałek 30 maja portal gorzowianin.com informował o tym, że miasto Gorzów zamierza przedłużyć pomoc dla obywateli Ukrainy. Według uchwały Rady Miasta Gorzowa, która została podjęta podczas kwietniowej sesji, miasto Gorzów miało pomagać uchodźcom z Ukrainy do końca czerwca 2022 roku. Jednak władze Gorzowa zamierzają przedłużyć udzielanie pomocy obywatelom Ukrainy na czas nieokreślony. Uchwała w tej sprawie ma zostać podjęta podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Gorzów: Pomoc dla obywateli Ukrainy zostanie przedłużona".

Jak się okazuje, zakres pomocy ulegnie zmianie. Do tej pory uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywali na terenie Gorzowa od końca lutego, mogli korzystać z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami. Wiadomo już jednak, że obywatele Ukrainy nie będą mieli zapewnionej darmowej komunikacji miejskiej od 1 lipca 2022 roku.

O tych zmianach informuje również Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie. - Informujemy, iż bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy obowiązują do dnia 30.06.2022 roku – czytamy na stronie miejskiego przewoźnika. Informacja jest podana zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim.

Można przypuszczać, że te zmiany mają związek z trudną sytuacją MZK i tym, że od sierpnia na mieszkańców Gorzowa czeka podwyżka cen biletów na przejazdy komunikacją miejską. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Droższe bilety MZK jeszcze w wakacje”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości