Wiadomości

Co dalej z budżetem obywatelskim w Gorzowie?

5 maja 2022, 10:21
fot. archiwum
Budżet obywatelski w Gorzowie miał zostać zawieszony na najbliższe lata. Jednak uchwała została zdjęta z porządku obrad Sesji Rady Miasta Gorzowa. Dlatego też mieszkańcy dopytują się, co dalej z budżetem obywatelskim i kiedy ich zadania zostaną zrealizowane.

Projekt uchwały dotyczący zawieszenia budżetu obywatelskiego został zdjęty z porządku obrad Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się pod koniec kwietnia. Według uchwały w ogóle nie miało być budżetu obywatelskiego 2024, a zadania, które zostały zgłoszone w tym roku przez mieszkańców Gorzowa, mają zostać dopiero zrealizowane w 2024 roku. To wkurzyło sporą część mieszkańców Gorzowa, którzy nie zostawili suchej nitki na pomyśle władz Gorzowa.

Dlatego też prezydent Jacek Wójcicki postanowił ściągnąć projekt uchwały z sesji, zapowiadając jednocześnie, że miasto nie zrezygnuje z pomysłu, ale musi go jeszcze przedyskutować. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Budżet obywatelski zdjęty z sesji. Zamiast na radnych, więcej pieniędzy na MZK”.

W związku z tym, coraz więcej mieszkańców dopytuje się, co dalej z budżetem obywatelskim i zadaniami, które zostały zgłoszone w lutym w ramach edycji 2023 - mieszkańcy Gorzowa przedstawili łącznie 141 pomysłów na miasto. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Tor do driftu, a może autobus SOS? Na takie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa”.

- Informujemy, że zarówno terminy spotkań dyskusyjnych, jak i prac zespołu opiniującego są związane z zapisami i wykonaniem uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Jacka Wójcickiego z ostatniej Sesji Rady Miasta, w sprawie decyzji dotyczących budżetu obywatelskiego, planowane są rozmowy z radnymi. Będą one dotyczyć zmian uchwały, wynikających z trudnej sytuacji finansowej miasta – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dlatego też do czasu zakończenia tych rozmów i ostatecznej decyzji radnych, władze Gorzowa nie mogą potwierdzić czy przyjęte robocze harmonogramy realizacji procedury budżetu obywatelskiego są aktualne czy też nie. Według pierwotnego planu, spotkania dyskusyjne miały odbyć się w maju i czerwcu, głosowanie we wrześniu 2022 roku, a realizacja inwestycji w 2023 roku. Natomiast według uchwały przygotowanej przez miasto, głosowanie na zadania miałoby zostać przełożone na wrzesień 2023 roku, a realizacja zwycięskich zadań w 2024 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości