Wiadomości

Po weekendzie majowym ruszają matury

29 kwietnia 2022, 10:16
fot. archiwum/fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Po dwóch latach pandemii, egzamin dojrzałości w końcu odbędzie się bez żadnych restrykcji. Matury rozpoczną się w środę 4 maja od egzaminu z języka polskiego. W tym roku w Gorzowie do matury przystąpi 1312 osób.

Przez ostatnie dwa lata absolwenci szkół średnich zdawali egzamin dojrzałości w ścisłym reżimie sanitarnym z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku, wszystko powróciło do normalności - podczas matury nie będzie żadnych restrykcji.

Tegoroczne matury rozpoczną się w środę 4 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego. Następnie w czwartek 5 maja zaplanowana jest matura z matematyki, a w piątek 6 maja egzamin z języka angielskiego oraz języków francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego.

W Gorzowie do egzaminu dojrzałości przystąpi 1312 osób, z czego 690 w liceach i 622 w technikach. Najwięcej w I i II LO (po 190) oraz IV LO (177), a najmniej w VI LO z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego (11), w VIII LO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 (21 osób) oraz w technikum przy Zespole Szkół Ogrodniczych (26). W Zespole Szkół Ekonomicznych mamy 103 absolwentów, tj. o 27 uczniów więcej niż w poprzednim roku.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości