• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Tor do driftu, a może autobus SOS? Na takie pomysły wpadli mieszkańcy Gorzowa

18 lutego 2022, 10:17
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa złożyli 141 wniosków w ramach budżetu obywatelskiego 2023. W ramach kategorii ogólnomiejskiej zostało złożonych 8 wniosków na zadania twarde oraz 3 na zadania miękkie. Wśród nich znalazł się pomysł na budowę toru do driftu, tężni solankowych czy utworzeniu autobusu SOS.

W ubiegłym tygodniu zakończył się nabór wniosków w ramach budżetu obywatelskiego 2023. Mieszkańcy Gorzowa złożyli łącznie 141 wniosków – to o kilkadziesiąt wniosków mniej, niż w poprzedniej edycji. W ramach kategorii rejonowych złożono następującą ilość projektów: Zawarcie 14, Zakanale 7, Śródmieście/Centrum 13, Piaski 21, Staszica 17, Wieprzyce 11, Manhattan 10, Górczyn 5, Osiedle Słoneczne 17, Dolinki 6, kategoria ogólnomiejska – zadania twarde 8, kategoria ogólnomiejska – zadania miękkie – 3, oświatowa 12.

- Biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną i system pracy zdalnej w administracji publicznej, które nałożyły się na czas naboru wniosków, liczbę 141 zgłoszonych wniosków uznajemy za bardzo dobry wynik. Jest nieznacznie niższy od średniej liczby składanych wniosków we wszystkich edycjach – komentuje Anna Bonus-Mackiewicz, dyrektor biura konsultacji społecznych i rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa

Redakcja portalu gorzowianin.com postanowiła wziąć pod lupę zadania w ramach kategorii ogólnomiejskiej, które zgłosili mieszkańcy Gorzowa. Jak się okazało, ich pomysły na to, co powinno zostać zrobione w mieście są naprawdę bardzo różne. 

Kategoria ogólnomiejska – zadania twarde

1. Tor do driftu – doskonalenie techniki jazdy z poślizgiem

2. Rewitalizacja i modernizacja parku Słowiańskiego – ścieżka zdrowia 

3. Stworzenie łąk kwietnych przy ul. Pomorskiej

4. Sąsiedzka ławeczka na podwórku przylegającego do ulic: Warszawska 1, Dzieci Wrzesińskich 7 i 8 

5. Średnie tężnie solankowe

6.  Poprawa bezpieczeństwa i warunków użytkowania podwórka w kwartale przy ul. Mickiewicza i Mieszka I

7. Dirt Park w Parku Zacisze - parkowy tor do jazdy rowerem

8. GORZOWIAKI - figurki gorzowskie

Kategoria ogólnomiejska – zadania twarde 

1. Autobus SOS – pomoc w kryzysie

2. Zawody ekstremalne Stunt po Gorzowsku - spot motoryzacyjny

3. Hejt.Social Media.Autentyczność - Jak rozwinąć skrzydła dzisiejszym świecie

Teraz urzędnicy będą sprawdzać wszystkie złożone wnioski pod względem formalnym. Jeżeli będzie brakowało podpisów, wówczas mieszkańcy będą mieli tydzień na uzupełnienie braków. Następnie wszystkie wnioski przejdą ocenę formalną i merytoryczną. Jeżeli wszystko będzie w porządku to przejdą do kolejnego etapu.

Listę pozytywnie i negatywnie ocenionych wniosków poznamy po 22 kwietnia. Następnie w maju i czerwcu odbędą się spotkania dyskusyjne z obowiązkowym udziałem autorów pozytywnie ocenionych wniosków. Głosowanie zaplanowano na wrzesień. Natomiast pod koniec września powinny zostać ogłoszone wyniki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości