• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Trwa naprawa ledowego podświetlenia torowiska na deptaku

31 sierpnia 2021, 19:41
fot. gorzowianin.com
Przez kilka ostatnich miesięcy nie działało ledowe podświetlenie torowiska na deptaku. Miasto zapewniało, że podświetlenie zostanie naprawione w ramach gwarancji, przez firmę, która zajmowała się budową deptaka. We wtorkowe popołudnie trwały prace przy ledach, które w końcu zaczęły świecić.

W maju doszło do awarii ledowego podświetlenia torowiska na deptaku. Tym samym podświetlenie nowo wybudowanego deptaka nie doczekało się nawet rocznicy - a ta przypadała 2 lipca. W czerwcu wykonawca tłumaczył, że są problemy z prądem, lokalizuje miejsce usterki i zajmie się naprawą. Natomiast miasto podkreślało, że deptak jest objęty gwarancją i podświetlenie torowiska zostanie naprawione w ramach gwarancji. 

Jeszcze w lipcu miasto tłumaczyło, że wykonawca prowadzi naprawę podświetlenie, ale jeszcze nie rozwiązał problemu. Natomiast we wtorek 31 sierpnia na deptaku pojawili się robotnicy, którzy zabrali się za naprawdę ledowego podświetlenia torowiska, które w końcu zaczęło świecić.

A skąd w ogóle wziął się problem z podświetleniem torowiska? - Brak zasilania lamp led powodowany jest przez samoczynne wyłączenie się przetwornicy tramwajowej na skutek zadziałania bardzo czułych zabezpieczeń wrażliwych na przepięcia pochodzące z sieci tramwajowej oraz upływność izolacji w dni deszczowe. Dlatego też przetwornica wymaga częstego dozoru. W przypadku pojawiania się braku zasilania ze strony przetwornicy, konieczne będzie wdrożenie projektu naprawczego polegającego na eleminacji przetwornicy i zasilaniu lamp z instalacji miejskiej Enea 230V oraz usunięcie z lam zasilaczy indywidualnych i zasilanie całej instalacji napięciem 24V DC. Ponadto zastosowanie wyłącznika zegarowego zamiast czujnika zmierzchowego dla podświetlenia kwietników, ponieważ obecnie na czujnik zmierzchowy pada światło z oświetlenia miejskiego i witryn sklepowych. Usuwanie awarii jest działaniem ciągłym - tłumaczą urzędnicy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości