• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Co z naprawą ledowego podświetlenia torowiska na deptaku?

7 lipca 2021, 11:24
fot. Anna Kluwak
Od ponad miesiąca nie działa ledowe podświetlenie torowiska na deptaku. Miasto zapewnia, że podświetlenie zostanie naprawione w ramach gwarancji i zostanie to wyegzekwowane od firmy, która zajmowała się przebudową ul. Sikorskiego i budową deptaka.

Na początku czerwca portal gorzowianin.com informował o awarii ledowego podświetlenia torowiska na deptaku. Tym samym podświetlenie nowo wybudowanego deptaka nie doczekało się nawet rocznicy - a ta przypadała 2 lipca. W czerwcu wykonawca tłumaczył, że są problemy z prądem, lokalizuje miejsce usterki i zajmie się naprawą. Natomiast miasto podkreślało, że deptak jest objęty gwarancją i podświetlenie torowiska zostanie naprawione w ramach gwarancji. 

Jednak minął miesiąc, a ledy, jak nie działały, tak nadal nie działają. O naprawę usterki dopytywali się również nasi czytelnicy. Dlatego też portal gorzowianin.com ponownie zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem co z naprawą ledowego podświetlenia torowiska. 

- Wykonawca prowadzi naprawę, ale jeszcze nie rozwiązał problemu. Miasto oczekuje na usunięcie awarii. Jest to obowiązek wykonawcy i zostanie on wobec niego wyegzekwowany - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dla przypomnienia, cała przebudowa ul. Sikorskiego wraz z budową deptaka kosztowała 59,9 mln zł. Inwestycją zajmowała się firma Trakcja S.A., która zrealizowała całą inwestycję z 12-miesięcznym poślizgiem.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości