• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Przebudowa ul. Olimpijskiej jeszcze w tym roku! Dwie firmy chcą zająć się remontem

30 sierpnia 2021, 11:42
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie ofert, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Jak się okazało, dwie firmy chcą wyremontować jedną z najbardziej zniszczonych dróg w mieście, z czego jedna oferta mieści się w założonym przez miasto budżecie. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na prace.

Ulica Olimpijska w Gorzowie to jedna z najbardziej dziurawych dróg w mieście. Droga jest już tak zniszczona, że wygląda jak ser szwajcarski - nawierzchnia posiada liczne deformacje, spękania, ubytki oraz wyremontowane wyboje. Niestety można ją spokojnie nazwać drogą wstydu. Dlatego też mieszkańców Gorzowa ucieszyła zapowiedź, że ul. Olimpijska zostanie wyremontowana. 

W połowie sierpnia został ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Olimpijskiej na długości 1 kilometra. Natomiast w poniedziałek 30 sierpnia zostały otworzone oferty, które wpłynęły do przetargu. Miasto na przebudowę ul. Olimpijskiej miasto przeznaczyło 1 mln zł.

Swoje oferty złożyły dwie firmy – jedna mieści się w budżecie, druga jest nieznacznie droższa. Firma Maldrobud zaproponowała 971 tys. 679 zł za realizację prac, czyli o 28 tys. 321 zł mniej. Z kolei firma Eurovia Polska S.A. zaoferowała 1 mln 184 tys. 348 zł – to o 184 tys. 348 zł więcej.

Teraz urzędnicy będą analizować oferty pod względem formalnym i wybiorą wykonawcę prac. Wszystko wskazuje na to, że inwestycją zajmie się firma Maldrobud, która złożyła najtańszą ofertę, mieszczącą się w budżecie. Jeżeli miasto podpisze z wykonawcą umowę we wrześniu, wówczas prace będą musiały zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy, czyli do końca października 2021 roku. 

Przebudowa ul. Olimpijskiej

Wykonawca ma zająć się sfrezowaniem istniejącej zdegradowanej warstwy asfaltu oraz wykonaniem nowej nakładki asfaltowej. Ponadto ma zostać przebudowane skrzyżowanie ul. Olimpijskiej i ul. Ciołkowskiego. W ramach prac przewiduje się również wykonanie przebudowy i ułożenie nowego chodnika z kostki brukowej betonowej, wymianę kolektora fi 1000 wraz z podłączeniem do studni oraz regulację istniejących studni kanalizacyjnych. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości