• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Jest przetarg na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP!

31 sierpnia 2021, 13:46
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na długo zapowiadaną w mieście inwestycję, czyli budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP wraz z przebudową ul. Dworcowej i torowiska tramwajowego. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 4 października. Potencjalny wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji, a to oznacza, że centrum przesiadkowe będzie gotowe wiosną 2023 roku.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Budowa centrum przesiadkowego miała rozpocząć się w 2019 roku, ale ze względu na brak chętnych do wykonania dokumentacji projektowej inwestycja została odłożona na później. W międzyczasie władze Gorzowa otrzymały 12,6 mln zł unijnego dofinansowania. Przetarg miał zostać ogłoszony wiosną 2021 roku, ale tak się nie stało. Dlatego też wielu czytelników portalu gorzowianin.com dopytywało się, co z inwestycją.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Jak się okazało, we wtorek 31 sierpnia władze Gorzowa w końcu ogłosiło przetarg „Przebudowę ul. Dworcowej wraz z przebudową torowiska oraz budową węzła przesiadkowego przy dworcu PKP w Gorzowie”. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 4 października 2021 roku. Firma, która wygra przetarg będzie miała 14 miesięcy na realizację prac od dnia podpisania umowy. A to oznacza, że centrum przesiadkowe wraz ul. Dworcowe powinno być gotowe wiosną 2023 roku. 

Wykonawca będzie musiał zająć się przebudową ul. Dworcowej wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną (na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do placu przed dworcem PKP), dostawą i montażem tablic informacji pasażerskiej oraz kamer monitoringu, budowa węzła przesiadkowego z budową dworca autobusowego wraz z przebudową ul. Składowej i Jancarza. Ponadto wykonawca będzie musiał się zająć  przeniesieniem sieci teletechnicznych z budynku łącznika do budynku dworca PKP, dostawą budynku socjalnego z wc dla kierowców MZK oraz przebudową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Wykonawca będzie miał 9 miesięcy na przebudowę ul. Dworcowej, dostawę i montaż tablic informacji pasażerskiej oraz kamer monitoringu, na przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji. Z kolei 14 miesięcy będzie miał na budowę węzła przesiadkowego oraz montaż budynku socjalnego dla kierowców MZK.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości