Wiadomości

Trasa Nadwarciańska zostanie wyremontowana. Kierowców czekają spore utrudnienia

31 sierpnia 2021, 10:12
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę Trasy Nadwarciańskiej. Jak się okazało, dwie firmy chcą zająć się remontem, a ich oferty mieszczą się w budżecie. Wykonawca będzie miał czas do końca listopada na realizację inwestycji.

Wiele dróg w Gorzowie jest w fatalnym stanie i wymaga remontu, o który od lat dopominają się mieszkańcy. Na szczęście sukcesywnie władze Gorzowa zajmują się remontem poszczególnych ulic w mieście. Prace prowadzone są m.in. przy ul. Kombatantów, Okólnej czy Słonecznej. Jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana również ul. Olimpijska.

Nowej nawierzchni doczeka się także Trasa Nadwarciańska. Na początku sierpnia władze Gorzowa ogłosiły przetarg, natomiast teraz otworzyły oferty, które zostały złożone w postępowaniu. Na przebudowę drogi na całej długości około 1,2 km miasto przeznaczyło 1 mln 500 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy.

Jak się okazało, obie oferty mieszczą się w budżecie. Najtańszą ofertę złożyła firma Maldrobud na kwotę 1 mln 419 tys. zł, a firma Eurovia Polska S.A. zaoferowała 1 mln 472 tys. zł za przeprowadzenie prac. Teraz urzędnicy będą analizowali oferty, jednak można przypuszczać, że przetarg wygra firma Maldrobud, która zaoferowała najniższą kwotę za realizację inwestycji.

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącej nawierzchni na wszystkich pasach ruchu, wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach inwestycji zostanie również wykonana regulacja studni kanalizacyjnych i korekta niwelety. 

Jeżeli umowa zostanie podpisana we wrześniu, wówczas wykonawca będzie miał dwa miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac. To oznacza, że Trasa Nadwarciańska będzie miała nową nawierzchnię do końca listopada 2021 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości