Wiadomości

Schody w parku Róż. Zamiast podjazdu i rampy, będzie miejsce do siedzenia

9 sierpnia 2021, 16:17
fot. Anna Kluwak
Nasz czytelnik Daniel dopytywał się Urzędu Miasta Gorzowa dlaczego w nowo budowanych schodach w parku Róż od strony ronda Kosynierów Gdyńskich nie będzie podjazdu dla wózków i rampy dla rowerów. Urzędnicy tłumaczą, że wszystko z uwagi na duże różnice wysokości terenu. Jednak dzięki rezygnacji z podjazdu i rampy, na schodach powstaną tarasy do siedzenia.

W lipcu na portalu gorzowianin.com opisywaliśmy problem dotyczący budowy nowych schodów w parku Róż, a mianowicie braku postępu prac. - Czwarty miesiąc leją beton, a one dalej wyglądają tak jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że miesiąc temu wyglądało wszystko identycznie. Obstawiam, że jeszcze dwa miesiące będą je kończyć. A nawet dłużej – opisywał na początku lipca czytelnik Marcin. 

Niestety gorzowianin się nie mylił, bo minął kolejny miesiąc, a postępu prac przy schodach nadal nie widać. Co można obejrzeć w naszym fotoreportażu w artykule „Czytelnik: Park Róż to obecnie obraz nędzy i rozpaczy”. Na naszym portalu poruszaliśmy również brak podjazdu dla wózków i roweru na nowo budowanych schodach. Miasto wówczas tłumaczyło, że te elementy nie zostały ujęte w projekcie schodów z uwagi na duże różnice wysokościowe terenu.

Jednak jeden z mieszkańców Gorzowa postanowił się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat i zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami dotyczącymi braku podjazdu dla wózków i rowerów na nowo budowanych schodach w parku Róż. Nasz czytelnik Daniel swoje pytania zadał w ramach dostępu do informacji publicznej. Po 14 dniach w końcu otrzymał odpowiedź od urzędników i przesłał ją do naszej redakcji.

- Zgodnie z dokumentacją projektową budowane schody od strony ronda Kosynierów Gdyńskich nie mają w swoim zakresie zjazdu/podjazdu dla wózków. Na etapie projektowania rozważana była możliwość lokalizacji w ramach przebudowywanych schodów podjazdu dla wózków oraz rampy dla rowerów. Jednak z uwagi na duże różnice wysokości oraz możliwość wejścia do parku dostosowanego dla tych użytkowników przez pozostałe wejścia, odstąpiono ostatecznie z wykonania podjazdu i rampy, co umożliwiło nadanie schodom dodatkowej funkcji. Będą miały tarasy do siedzenia - tłumaczą urzędnicy.

Pytanie tylko, kiedy ta inwestycja zostanie zakończona, ponieważ schody są budowane już od maja i póki co, nie widać żadnych postępów. Natomiast wykonawca złożył kolejny wniosek o wydłużenie terminu realizacji prac w parku Róż – tym razem do 30 listopada 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości