• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Myśliborska zostanie warunkowo dopuszczona do ruchu

9 sierpnia 2021, 10:11, red
fot. archiwum
Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na warunkowe otwarcie nowej jezdni ul. Myśliborskiej i puszczenie ruchu. Dwupasmowa droga zostanie udostępniona warunkowo dla kierowców jeszcze w tym tygodniu. Natomiast jej formalne otwarcie nastąpi po odbiorach technicznych.

- W piątek 6 sierpnia Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego po przeprowadzonym postępowaniu podjął decyzję o warunkowym dopuszczeniu drogi do użytkowania. Warunkowym, ponieważ drogę czekają odbiory oraz sprawdzenie jej stanu technicznego. Ta decyzja inspektora pozwala na puszczenie ruchu po nowej drodze. Wykonawca rozpoczął już swoje przygotowania. Zajmie mu to kilka dni. W poniedziałek będą prowadzone prace porządkowe, następnie ruch zostanie puszczony po zewnętrznych pasach, a w kolejnym etapie samochody będą mogły korzystać w pełni z obu jezdni. Stanie się to jeszcze w tym tygodniu – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Według nieoficjalnych informacji, ruch na obu jezdniach ul. Myśliborskiej zostanie puszczony prawdopodobnie w środę 11 sierpnia lub rano w czwartek 12 sierpnia.

Rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą zajmowała się firma Budomex S.A. za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja miała zostać zakończona do 23 listopada 2020 roku, jednak wykonawca kilkukrotnie składał wniosek o wydłużenie terminu prac i według ostatniego aneksu do umowy – miał czas do 30 czerwca. Od początku lipca droga była gotowa i czekała na dopuszczenie do ruchu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości