Wiadomości

Trwa budowa schodów w parku Róż. Będą bez podjazdu dla wózków

13 lipca 2021, 13:37
fot. archiwum
Mieszkańcom Gorzowa nie podoba się to, w jaki sposób prowadzone są prace przy rewitalizacji parku Róż. Gorzowianie co chwilę wytykają błędy wykonawcy. Tym razem pod lupę zostały wzięte nowo budowane schody od strony ronda Kosynierów Gdyńskich. Mieszkańcy chcieli, aby pojawił się tam podjazd dla wózków i rowerów. Jednak nic z tego nie wyjdzie, bo jak tłumaczy miasto są za duże różnice w wysokości terenu.

Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w ostatnim czasie w Gorzowie. Prace w parku idą bardzo powoli. Dopiero w minionym tygodniu wykonawca zająć się w końcu odmulaniem stawu, który zaczął już zarastać. Chociaż wodę ze stawu spuszczono w marcu, to został ponownie wypełniony częściowo wodą, aby specjalna pływająca maszyna mogła odmulać dno. O odmulaniu stawu pisaliśmy w artykule „Do stawu w parku Róż wróciła woda. Ruszyło odmulanie stawu”.

Jednak mieszkańcy zwracają również uwagę na inne niedociągnięcia podczas prac. Tym razem chodzi o budowę schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich. - Czwarty miesiąc leją beton, a one dalej wyglądają tak jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że miesiąc temu wyglądało wszystko identycznie. Obstawiam, że jeszcze dwa miesiące będą je kończyć. A nawet dłużej – pisze na jednej z facebookowych grup pan Marcin. Z kolei inni mieszkańcy dopytują się czy nowe schody będą miały podjazd dla wózków. Tematem schodów zainteresował się również radny Piotr Wilczewski, który dopytywał się prezydenta Gorzowa czy nowe schody będą posiadały oczekiwany przez gorzowian podjazd dla wózków lub rampę dla rowerów.

Jak się okazało, nic z tego nie będzie i schody będą bez podjazdu dla wózków i rowerów. - Z uwagi na duże różnice wysokościowe terenu, obecnie budowane schody nie będą miały zjazdów dla wózków oraz rampy dla rowerów. Pobliski wjazd na teren parku będzie możliwy od bramy wjazdowej przy ul. Wybickiego obok baru "U Bartosza", a także pomiędzy budynkami nr 98 i 100 przy ul. Kosynierów Gdyńskich na wprost przejścia dla pieszych do IV Liceum Ogólnokształcącego - tłumaczy Agnieszka Surmacza, wiceprezydent Gorzowa.

Patrząc na pozostałe postępy prac na terenie, których właściwie nie widać, jedno jest pewne – inwestycja nie zostanie ukończona w terminie. Według ostatniego aneksu do umowy, wykonawca ma czas do września. Zapewne w najbliższym czasie pojawi się kolejny wniosek o wydłużenie terminu. Rewitalizacją parku zajmuje się firma Exalo Drilling S.A. za kwotę 5 mln 999 tys. zł.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości