• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Inwestor wybuduje nowy dojazd na osiedle

7 sierpnia 2021, 19:51
fot. archiwum
Władze Gorzowa doszły do porozumienia z firmą Sigma Group, która nie tylko wybuduje przy ul. Myśliborskiej sklep Netto i restaurację McDonald’s, ale również zajmie się budową nowej drogi dojazdowej na os. Europejskie. Inwestor podzielił prace na dwa etapy i najpierw powstanie dojazd do powstającego kompleksu handlowo-usługowego, a następnie pozostały odcinek prowadzący na osiedle. Całość będzie gotowa pod koniec kwietnia 2022 roku.

Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Niestety do tej pory na osiedle prowadzi tylko jeden wjazd z ronda Szczecińskiego, chociaż w budżecie miasta na 2021 rok została zapisana inwestycja pod nazwą „Budowa ulicy pomiędzy ul. Myśliborską i Londyńską” na którą zostało zarezerwowane 1,2 mln zł.

Jednak do tej pory na temat inwestycji jest cisza. Dlatego też mieszkańcy os. Europejskiego co jakiś dopytują się co z drugim wjazdem na osiedle. Tym bardziej, że przy rondzie Europejskim ma powstać sklep Netto z zespołem handlowo-usługowym oraz restauracja McDonald’s, o czym informowaliśmy już wcześniej na portalu gorzowianin.com.

Jak się ostatecznie okazuje, budową drugiego wjazdu na os. Europejskie nie zajmie się miasto, a inwestor, firma Sigma Group która wybuduje sklep Netto z zespołem handlowo-usługowym oraz restaurację McDonald’s . - To efekt porozumienia pomiędzy władzami Gorzowa, a firmą Sigma Group i deweloperem. Jezdnia ul. Haskiej od ul. Myśliborskiej do ul. Londyńskiej zostanie wykonana przez prywatnego przedsiębiorcę, firmę Sigma Group. W ramach porozumienia zostanie wykonana część zakresu inwestycji polegającej na budowie konstrukcji drogi wraz z nawierzchnią, kanalizacji deszczowej oraz przepustu pod kabel energetyczny oświetlenia drogowego. Prace będą prowadzone w dwóch etapach – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Do końca października 2021 roku zostanie zrealizowany odcinek drogi od ul. Myśliborskiej do powstającego kompleksu handlowo-usługowego. Następnie zostanie wykonany pozostały odcinek drogi, który zostanie połączony z ul. Londyńską. Planowany termin zakończenia II etapu to koniec kwietnia 2022 roku.

Droga dojazdowa na os. Europejskie ma być gotowa w momencie, kiedy nastąpi otwarcie m.in. Netto i McDonald’s. - Ze względu na m.in. znaczną powierzchnię nieruchomości, zakres prac będzie szeroki. Ich rozpoczęcie planowane jest na jesień 2021 roku, a otwarcie placówki powinno nastąpić w II kwartale 2022 roku - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Ewa Zaborska z biura prasowego Netto Polska.

Dzięki temu, że to prywatny inwestor wybuduje nową drogę dojazdową na os. Europejskie, miasto zaoszczędzi 1,2 mln zł, które miało zapisane w budżecie na ten cel.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości