Wiadomości

Adwokat z Gorzowa z zarzutami. Reprezentował szefa zorganizowanej grupy przestępczej

9 marca 2021, 10:37
fot. cbsp.policja.pl
Znany gorzowski adwokat Jacek S. reprezentował Tomasza Sz. ps. Bąbel, szefa zorganizowanej grupy przestępczej z Kamienia Pomorskiego, która handlowała narkotykami na dużą skalę. Jacek S. właśnie usłyszał zarzuty związane z utrudnianiem postępowania. Ponadto prokurator zdecydował, że zawiesi mężczyznę w wykonywaniu zawodu adwokata. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejne 4 osoby, którym prokurator przedstawił zarzuty działania w zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez Tomasza Sz. ps. „Bąbel”. Grupa funkcjonowała w okresie od 2015 do 2019 roku w Kamieniu Pomorskim i handlowała narkotykami na dużą skalę.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, zarzuty usłyszał również Jacek S., znany adwokat z Gorzowa, który do tej pory bronił szefa zorganizowanej grupy przestępczej Tomasza Sz. ps. „Bąbel”.

- Prokurator przedstawił Jackowi S. zarzut utrudniania postępowania karnego kwalifikowany z art. 239 §1 kodeksu karnego. Ponadto prokurator zastosował wobec Jacka S. środki zapobiegawcze m.in. w postaci zawieszenia w wykonywaniu zawodu adwokata i nakazu powstrzymania się od działalności związanej z udzielaniem porad prawnych. Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – komentuje Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Zarzuty usłyszało już 37 osób

Wielowątkowe śledztwo prowadzone przez Zachodniopomorski  Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie obejmuje swoim zakresem działalność co najmniej 4 zorganizowanych grup przestępczych działających m.in. w Szczecinie oraz w innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym Kamieniu Pomorskim, jak również Szwecji i Norwegii. Z ustaleń postępowania wynika, że grupy te ścierały się w konkurencyjnej walce o wpływy i zyski, w tym pochodzące z tytułu handlu narkotykami.

Dotychczas, prokurator przedstawił zarzuty 37 osobom związanym z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez Tomasza Sz. ps. „Bąbel”. Wobec 15 z nich prokurator skierował akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości