Dożynki Powiatowe w Santoku

31 lipca 2011, 22:50
(fot. archiwum)
Dożynki odbędą się 4 września 2011 roku. Obchody dożynek wpisały się już na stałe do kalendarza imprez powiatowych, tradycją stało się podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę i olbrzymie poświęcenie. Najważniejszym punktem każdych dożynek jest konkurs na najpiękniejszy wieniec, poza tradycyjnym obrzędem dożynkowym oraz oprawą muzyczną, organizatorzy planują również wystawy, prezentacje oraz szereg innych atrakcji integrujących mieszkańców naszego powiatu.
Liczne konkursy wprawią uczestników w dobry nastrój i zachęcą do zdrowej rywalizacji.

Organizator przewidział następujące zmagania:
- konkurs na najciekawszą ekspozycję promującą dorobek sołectwa,
- konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy,
- konkurs ciast,
- konkurs na najsmaczniejszy produkt kulinarny regionu.

Gminy będą miały także doskonałą okazję do zaprezentowania sukcesów, wizji współpracy, a także do przedstawienia dalszych perspektyw rozwoju. Prezentację umożliwią specjalnie zaaranżowane stoiska promocyjne. Wszystkim przybyłym gościom umilą czas występy artystów z poszczególnych gmin, będą to m. in. zespoły ludowe na przemian z laureatami Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu piosenki PRO ARTE.

Ponadto, organizatorzy przewidują również, że w czasie dożynek odbędą się liczne prezentacje firm, instytucji i organizacji społecznych, dodatkowo będzie działał szereg stanowisk handlowych.

trotuar

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości