WOŚP czeka na opinię policji w sprawie festiwalu

18 czerwca 2018, 20:51, inf. prasowa/ak
fot. archiwum
W ubiegłym tygodniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złożyła wniosek o zaopiniowanie przez komendanta miejskiego policji w Gorzowie planu zabezpieczenia Pol’and’Rock Festival, czyli dawnego Woodstocku, który odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku.

Przygotowania do Pol’and’Rock Festival, czyli dawnego Woodstocku wchodzą w decydującą fazę. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dlatego też niecałe dwa miesiące przez rozpoczęciem imprezy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złożyła wniosek o zaopiniowanie przez komendanta miejskiego policji w Gorzowie planu zabezpieczenia festiwalu. Przez ostatnie dwa lata Woodstock był imprezą podwyższonego ryzyka.

Jak podkreśla WOŚP, w przesłanym wniosku znajduje się szczegółowe odniesienie do przepisów regulujących wprowadzenie statusu imprez masowych podwyższonego ryzyka. Natomiast z przesłanej analizy bezdyskusyjnie wynika, że nie ma żadnych przesłanek i możliwości, by po raz kolejny o Festiwalu Pol’and’Rock jako o imprezie podwyższonego ryzyka.

- Przygotowane przez nas środki bezpieczeństwa znacząco przewyższają nałożone ustawą standardy i są dostosowane do szczegółowo opracowanej analizy zagrożeń. Mamy 24 lata doświadczenia w organizacji imprezy, a ostatnie dwa lata mierzyliśmy się z opinią policji mówiącą o podwyższonym ryzyku. Festiwal od lat oceniany jest jako najlepiej zabezpieczona impreza tego rodzaju w Polsce. Nie miało miejsce żadne z potencjalnych zdarzeń, które policja wskazywała jako uzasadnienie swojej opinii. Status podwyższonego ryzyka, mówiąc najprościej, nie ma pokrycia w rzeczywistości – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival.

Z kolei Jurek Owsiak podkreśla, że tegoroczny festiwal, w zakresie bezpieczeństwa i jego organizacji, będzie sumą doświadczeń z ostatnich dwóch lat. A to przekłada się na to, że wszystkiego będzie więcej - toalet, ekip sprzątających czy osób, które w czerwonych, żółtych czy niebieskich koszulkach będą pilnować porządku. Ponadto zostaną wzmożone działania prewencyjne związane z potencjalnymi zagrożeniami, w tym także zagrożeniami o charakterze terrorystycznym. Organizator przewiduje także monitorowanie terenu imprez masowych przed dużą i małą sceną (zgodnie z art. 11 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych), oraz urzędowe kontrole realizacji wszystkich elementów zabezpieczenia. Ponadto WOŚP znacznie zwiększyła ilość służb porządkowych, co poprawi stan zabezpieczenia i weryfikacji osób uczestniczących w imprezach masowych oraz przebywających na terenach festiwalu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości