Wiadomości

PolAndRock Festival zamiast Przystanku Woodstock

8 marca 2018, 11:25, ak/inf. prasowa
fot. Anna Migda
W tym roku zajdą zmiany, jeżeli chodzi o festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Kostrzynie Nad Odrą. Impreza, co prawda się odbędzie, ale tym razem pod zupełnie inną nazwą, niż dotychczas.

Przystanek Woodstock, który odbywa się w Kostrzynie nad Odrą od 2004 roku jest podziękowaniem fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za ogromne zaangażowanie Polaków w finał WOŚP.

W tym roku najpiękniejszy festiwal świata, co prawda odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2-4 sierpnia, ale nie będzie to już Przystanek Woodstock. Tym razem impreza odbędzie się pod nową nazwą „PolAndRock Festival”.

- Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstocku, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Przy okazji 24-tej edycji nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa. Zapraszamy więc na jedyny w swoim rodzaju PolAndRock Festival w Kostrzynie nad Odrą, w Polsce – opowiada Jurek Owsiak, pomysłodawca i dyrektor generalny festiwalu, szef WOŚP.

PolAndRock Festival będzie tradycyjnie festiwalem niekomercyjnym, niebiletowanym. Organizowany jest przez WOŚP, cieszącą się największym zaufaniem społecznym organizację pozarządową w Polsce. Oprócz muzyki i zabawy skupiać się będzie na działalności edukacyjnej, na budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, na promowaniu ogólnoludzkich wartości. Uczestnicy imprezy mogą zaangażować się w działania licznie prezentowanych organizacji pozarządowych, czy aktywnie włączać się w upamiętnienie ważnych z punktu widzenia historii Polski wydarzeń, jak chociażby co roku zaznaczana rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Społeczny wymiar spotkania to jedna z najważniejszych cech PolAndRock Festival.

Festiwal toczyć się będzie na czterech scenach – Scenie Dużej, Scenie Małej, Scenie Viva Kultura oraz scenie Akademii Sztuk Przepięknych. Przed publicznością wystąpią m.in. Lao Che, Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Big Mountain, The Inspector Cluzo, Booze And Glory, Balkan Beat Box, Blues Pills i wielu innych. Kolejne gwiazdy scen PolAndRock Festival poznamy już wkrótce.

- To naprawdę dodaje masę pozytywnej energii, kiedy słyszymy, jak naszym festiwalem zachwycają się artyści, którzy na niejednej scenie występowali i mają ogromne, światowe osiągnięcia. Wywożą od nas te najpiękniejsze wrażenia, kiedy mogą stanąć przed wielotysięczną publicznością i poczuć, jak żywiołowo ta publiczność chłonie każdy dźwięk płynący ze sceny. Także im chcemy przypomnieć, że takie emocje można przeżyć tylko na tym festiwalu, tylko w tym miejscu, tylko przed tą publicznością i tylko w Polsce – podkreśla Bartłomiej Stolarek, Booking Manager PolAndRock Festival.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości