Wiadomości

Mieszkańcy Kostrzyna chcą organizacji Woodstocku

8 lutego 2018, 11:50, red
To już pewne, tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Organizacji festiwalu chcą nie tylko władze miasta i WOŚP, ale również sami mieszkańcy.

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą w 2004 roku. Od tamtej pory zmieniło się wiele – nie tylko miasto, ale i sam festiwal. Początkowo teren Woodstocku obejmował 70 hektarów, teraz zajmuje powierzchnię blisko 300 hektarów.

Dlatego też burmistrz Kostrzyna nad Odrą postanowił po tych 14 latach zapytać mieszkańców o zdanie na temat Woodstocku. - Jako organ wydający decyzję musieliśmy mieć pewność, że mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą są za organizacją Woodstocku w naszym mieście. Dlatego też przeprowadziliśmy w styczniu badania wśród naszych mieszkańców z których jasno wynika, że chcą organizacji festiwalu – komentuje Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna nad Odrą.

Badania zostały przeprowadzone w styczniu 2018 roku na grupie 600 mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, wśród których byli również kostrzyńscy przedsiębiorcy. Ankietowani zostali zapytani o to czy popierają organizację Przystanku Woodstock. Aż 77,7% z nich było zdecydowanie za organizacją festiwalu. Z kolei tylko 12,1% mieszkańców była przeciwna, a 10% nie miało zdania. Jeżeli chodzi o głos przedsiębiorców, to aż 95% z nich popiera Woodstock. Natomiast aż 81% mieszkańców uważa, że Przystanek Woodstock jest dobrą promocją dla miasta na arenie ogólnopolskiej. Przeciwnego zdania jest 8,5% respondentów.

- Przystanek Woodstock będzie odbywał się w Kostrzynie nad Odrą tak długo, jak organizator będzie chciał organizować festiwal właśnie u nas. Ponadto zależeć to też będzie od tego, jak długo będziemy spełniali oczekiwania organizatora, a także jak długo mieszkańcy Kostrzyna będą tego chcieli – podkreśla burmistrz
 - Bardzo cieszy nas to, że mieszkańcy Kostrzyna, którzy od 14 lat są z nami podczas odbywających się w tym mieście Przystanków Woodstock, a więc najlepiej go znają, zdecydowanie popierają organizacje festiwalu w Kostrzynie. Woodstockowa machina już ruszyła. Musimy przygotować bardzo wiele dokumentów i za kilka miesięcy z kompletem tych dokumentów pojawimy się Kostrzynie. Opinia mieszkańców, którą dzisiaj poznaliśmy, niezwykle nas cieszy i tylko utwierdza w przekonaniu, że Kostrzyn to bardzo dobre miejsce, żeby organizować tutaj Przystanek Woodstock. Bardzo dziękujemy zarówno Burmistrzowi Kuntowi, jak i całemu kostrzyńskiego magistratowi za podjęcie decyzji o przeprowadzeniu badania i pomoc, jaką od lat okazują podczas organizacji Przystanku Woodstock – powiedział po zakończeniu konferencji Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

Tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości