Wiadomości

Gorzowianie wesprą Owsiaka pod sądem

17 października 2017, 12:32, ak
fot. gorzowianin.com
W poniedziałek 23 października w Sądzie Rejonowym w Słubicach ma odbyć się rozprawa Jurka Owsiaka, który odpowie za przekleństwa na Woodstocku. Sympatycy Owsiaka zapowiadają protest przed sądem. Wśród nich mają być również gorzowianie, którzy organizują specjalny wyjazd z Gorzowa.

Rozprawa Jurka Owsiaka za użycie niecenzuralnych słów podczas zakończenia Przystanku Woodstock wzbudza wiele emocji. Wśród naszych czytelników pojawiają się głosy sympatyków, jak i przeciwników Owsiaka, którzy krytykują jego zachowanie.

A chodzi o słowa - Polska jest moim krajem i dam się za nią pociąć. Polska to jest właśnie takie miejsce jak tutaj. Rok temu żegnaliśmy się i myślałem, że coś się przez ten czas zmieni, niestety nic się nie zmieniło. Pier... polityków, fałszywy kraj, fałszywa rzeczywistość. Rzeczywistość, która jest oderwana od nas, od naszego bytu. Chcę zapytać ich o jedno, czy macie kur... serce do ludzi? - mówił ze sceny Jurek Owsiak, podczas zakończenia Przystanku Woodstock i właśnie za te słowa grozi mu kara ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych lub kara nagany.

Rozprawa odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 10 w Sądzie Rejonowym w Słubiach. W związku z tym fani Owsiaka oraz osoby, które popierają jego działalność organizują przed słubickim sądem protest, który ma wesprzeć dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do protestujących mają dołączyć również mieszkańcy Gorzowa, którzy organizują specjalny wyjazd autobusem do Słubic.

- Kim jest Jerzy Owsiak nikomu nie trzeba tłumaczyć. Jego imię i nazwisko znają zarówno kilkuletnie dzieci jak i sędziwi mieszkańcy Polski. Nie ma chyba w naszym kraju nikogo, kto nie miałby w rodzinie lub wśród przyjaciół kogoś, komu sprzęt medyczny zebrany dzięki Jurkowi i jego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nie uratował zdrowia, a często życia. Jurek Owsiak zrobił dla społeczeństwa polskiego więcej niż jakiekolwiek organizacje rządowe i kościelne zajmujące się pomocą z racji swojej działalności podstawowej. Tymczasem Jurek Owsiak otrzymał wezwanie na rozprawę. Jako gorzowianie, mieszkańcy powiatu, w którym od roku 2004 odbywa się Przystanek Woodstock bądźmy przed słubickim sądem, aby przybić piątkę z Jurkiem, powiedzieć mu Siema i po prostu tak po ludzku go wesprzeć – podkreślają organizatorzy wyjazdu z Klubu Obywatelskiego.

Wyjazd w poniedziałek 23 października o godz. 7.30 spod hotelu Qubus przy ul. Orląt Lwowskich. Przejazd autokarem do Słubic i z powrotem jest całkowicie darmowy. Jak informują organizatorzy, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisywać się można TUTAJ.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości