Murem za Owsiakiem. Będzie protest przed sądem

29 września 2017, 14:18, red
fot. facebook/events Murem za Owsiakiem
Pod koniec października przed Sądem Rejonowym w Słubicach stanie Jurek Owsiak, który odpowie za używanie wulgaryzmów podczas zakończenia Przystanku Woodstock. Natomiast fani Owsiaka i festiwalu zapowiadają protest przed sądem w dniu rozpra

Sąd Rejonowy w Słubicach wyznaczył pierwszą rozprawę Jurka Owsiaka na poniedziałek 23 października na godz. 10. Owsiak zapowiedział, że przyjedzie do Słubic i stawi się na rozprawie. Organizator Przystanku Woodstock będzie odpowiadał z art. 141. Kodeksu Wykroczeń, który mówi o tym że: „Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany”. A chodzi o słowa, które padły ze sceny podczas zakończenia Przystanku Woodstock.

- Wszyscy jesteśmy tacy sami. [...] Polska jest moim krajem i dam się za nią pociąć. Polska to jest właśnie takie miejsce jak tutaj. Rok temu żegnaliśmy się i myślałem, że coś się przez ten czas zmieni, niestety nic się nie zmieniło. Pier... polityków, fałszywy kraj, fałszywa rzeczywistość. Rzeczywistość, która jest oderwana od nas, od naszego bytu. Chcę zapytać ich o jedno, czy macie kur... serce do ludzi? - mówił ze sceny Jurek Owsiak podczas wykonywania utworu „Z tylu chmur”.

Wiadomość o tym, że Jurek Owsiak stanie przed sądem za kilka niecenzuralnych słów oburzyła wielu jego sympatyków oraz fanów Przystanku Woodstock, którzy szeroko komentowali sprawę w mediach społecznościowych. - Szukają dziury w całym. Popieram Jurka!!! - napisała Marysia, - Przecież tu nikogo nie obraził tylko wyraził swoje zdanie… - podkreślał Marcin, - Co to za żenada. Sąd nie ma ważniejszych rzeczy? Odpisujcie się od Jurka, jestem za Jurkiem – stwierdził Andrzej.

W efekcie znalazły się osoby, które postanowiły zorganizować protest przed słubickim sądem w dniu rozprawy Owsiaka. „Murem za Owsiakiem - widzimy się z Jurkiem pod słubickim sądem!” oraz „Bronimy Jurka Owsiaka”, to wydarzenia na popularnym facebooku, które promują i zapowiadają protest. Początek o godz. 9.30.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości