Święto miasta z (nie)wielką pompą

7 czerwca 2016, 22:00, Anna Warchoł
fot. Dawid Nowakowski
Tegoroczne Dni Gorzowa miały oszałamiać listą artystów, którzy wystąpią na początku lipca w naszym mieście. Jednak rzeczywistość okazała się nie taka różowa, jak zapowiadano.

Na wstępie chciałam zaznaczyć, że nie należę do osób, które narzekają na to co się dzieje w mieście – bo najważniejsze jest to, że po poprzednich rządach zaczęło się cokolwiek dziać. Jednak, jeżeli chodzi o tegoroczne Dni Gorzowa, to mocno się rozczarowałam.

Od początku roku, kiedy tylko poznaliśmy datę imprezy, szukałam i ustalałam wykonawców, którzy pojawią się podczas tegorocznego święta miasta. Oczywiście osoby zaangażowane w organizację Dni Gorzowa milczały jak grób i nie chciały zdradzić żadnych szczegółów, nawet chociażby jednego zespołu. Dlatego też własnymi ścieżkami udało mi się ustalić, że wystąpi u nas Golec uOrkiestra, Sarsa, zespół MIG, Zbigniew Wodecki oraz Mrozu.

Skoro organizatorzy tak bardzo skrywali listę artystów to liczyłam na naprawdę wielką fetę i spore zaskoczenie podczas ogłoszenia wszystkich wykonawców, którzy pojawią się na początku lipca na scenach nad Wartą. Tym bardziej, że tegoroczne Dni Gorzowa są dwukrotnie droższe, niż te przed rokiem. A prezydent Jacek Wójcicki zapowiadał, że impreza w 2016 roku zostanie zrobiona z rozmachem.

Takie zapewnienia i koszta dawały jeszcze większą nadzieję na to, że impreza będzie naprawdę oszałamiająca. Jednak, kiedy zobaczyłam dzisiaj listę wykonawców -  mocno się rozczarowałam. Oprócz artystów, których udało mi się wcześniej znaleźć, to line-up który przedstawiło miasto i Miejskie Centrum Kultury nie spowodowało reakcji „wow na ten koncert czekałam cały rok”.  Dlatego tym bardziej zastanawiam się dlaczego MCK nie chciało nic mówić na temat Dni Gorzowa przez ostatnie miesiące – przecież na tej liście nie ma artystów przykuwających uwagę. To jest oczywiście mój subiektywny punkt widzenia.

Musze przyznać, że sporo racji mieli nasi czytelnicy, którzy komentowali, że mniejsze miasteczka mają bardziej popularne gwiazdy niż Gorzów. I tak w ostatnim czasie w Międzyrzeczu był Kult i zespół Enej, w Pełczycach w ten weekend pojawi się zespół Piękni i Młodzi oraz Blue Cafe, a za tydzień w Strzelcach Krajeńskich zobaczymy Lady Pank (tak, wiem byli kilka lat temu w parku Słowiańskim), Happysad, czy też Maleo Reggae Rockers.

Podsumowując. Spodziewałam się naprawdę czegoś więcej. Być może moje oczekiwanie były zbyt duże, lub miasto za bardzo nadmuchało balon, który po prostu pękł. Jednak w tym wszystkim najważniejsi jesteśmy My, gorzowianie. I tak mieszkańcy przyjdą na nadwarciańskie błonia w dniach 1-3 lipca, aby bawić się podczas koncertów.

Poniżej lista wykonawców tegorocznych Dni Gorzowa:

Piątek 1 lipca

21:30 - Koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Sobota 2 lipca

GYPSY KING’S Legend FAMILY, Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir, VOO VOO, KRÓL, The Colors, SARSA, KoY, Live Orkiestra, LiN, EMAHO, MAJOS SQUAD, ENDRJU, Mario Bischin.

Niedziela 3 lipca

Mrozu, Poparzeni Kawą Trzy, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej/Monika Wolińska/dyrygent, Krzesimir Dębski/prowadzenie, fortepian, Anna Jurksztowicz/wokal, DUBSKA,Kamp!, Smolik/Kev Fox, Old Timers, Żółte Kalendarze, Grubsza Strona Rabarbaru, MIG.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości