W oczekiwaniu na Woodstock

14 lutego 2012, 12:35
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Ruszają przygotowania do XVIII „Przystanku Woodstock”. W związku z tym w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim jutro odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji oraz zabezpieczenia imprezy.

Na zaproszenie wojewody Marcina Jabłońskiego w rozmowach weźmie udział Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, który przedstawi plany dotyczące części artystycznej festiwalu. W spotkaniu uczestniczyć będą również szefowie wojewódzkiej policji, Państwowej Straży Pożarnej, Inspekcji Sanitarnej oraz władze samorządowe. Podczas narady omówione zostaną wnioski z organizacji poprzednich edycji festiwalu i przedstawione zostaną sugestie w zakresie przygotowania kolejnej imprezy.

Szczegółowej relacji ze spotkania szukajcie jutro na naszym portalu.

Przystanek Woodstock to festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 2004 roku impreza odbywa się nieprzerwanie na terenie dawnych poligonów wojskowych w Kostrzynie nad Odrą. W ostatniej edycji wzięło udział około 700 tys. fanów. Na scenie wystąpiły między innymi takie zespoły, jak The Prodigy, Dog Eat Dog czy Gentleman.

Statystyki XVII Przystanku:
- według szacunków na polu woodstockowym w kulminacyjnym momencie podczas koncertu The Prodigy było około 700 tysięcy osób;
- imprezę zabezpieczało 1572 osób ze służb, straży i inspekcji (w tym niemieckie służby) i 221 pojazdów;
- policja ujawniła 86 zdarzeń;
- straż pożarna interweniowała 891 razy;
- inspekcja sanitarna przeprowadziła 145 kontroli;
- ponad 3 tysiące osób oddało 1381 litrów krwi.

fp


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości