Wiadomości

Ministry na przyszłorocznym Woodstocku

3 października 2011, 12:21
Jerzy Owsiak (fot. Bartosz Zakrzewski)
Pierwszym zespołem, który potwierdził już swoją obecność na kolejnej edycji festiwalu jest grupa Ministry. Szykuje ona pełną reaktywację. Formacja dowodzona przez Ala Jourgensena przymierza się do trasy i wydania nowej płyty.
Kapela zapowiedziała już udział w przyszłorocznym festiwalu Wacken. W planach jest także kilka innych europejskich festiwali, jak również niewielka liczba klubowych show. Na występy mogą liczyć również Amerykanie. - Szykujemy się na 5-6 tygodni w trasie. Około 20-21 koncertów - zdradził lider.
Nowy album, zatytułowany "Relapse" ma ukazać się jeszcze przed świętami. Dzieło wydane zostanie nakładem 13th Planet Records.

Skład kapeli tworzą obecnie Mike Scaccia i Tommy Victor na gitarach, Tony Campos na basie, perkusista Prong, Arron Rossi oraz John Bechdel, klawiszowiec znany z Killing Joke. Ostatni regularny album grupy to "The Last Sucker" z września 2007 roku. Dyskografię uzupełnia kompilacja "Cover Up" z kwietnia 2008 roku oraz koncertowe wydawnictwo "Adios... Puta Madres" z 2009 roku.

18 Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 2,3,4 sierpnia 2012 roku w Kostrzynie nad Odrą. Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Od ośmiu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą. W czasie tegorocznej edycji festiwalu na dwóch scenach zaprezentowało się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu wzięli udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz zaangażowali się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentowało się wiele organizacji pozarządowych.

fp

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości