• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Vive Profit w Gorzowie. To sklep, jakiego jeszcze nie było

17 sierpnia 2023, 09:21, Paulina Woźny
fot. Marcin Kluwak
W Centrum Handlowym Feeria otworzy się pierwszy w Gorzowie sklep Vive Profit. Będzie to raj dla miłośników markowej odzieży używanej. Nie będzie tutaj sprzedaży na kilogramy, a każda rzecz będzie znajdowała się na wieszaku i zostanie wyceniona. Każdego dnia po dostawie, cena będzie natomiast obniżana. Otwarcie zaplanowano pod koniec września.

W ostatnim czasie w Gorzowie otwiera się coraz więcej nowych sklepów. W parku handlowy S1 Gorzów w połowie listopada otworzy się Woolworth, czyli sklep niemieckiej sieci dyskontów i domów towarowych, w której możemy kupić przedmioty codziennego użytku, zarówno od mniejszych producentów, ale i produkty markowe. Jednak to nie koniec nowości.

Vive Profit w Gorzowie. Markowa odzież używana w sklepie Vive Profit w Gorzowie

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com w Centrum Handlowym Feeria przy ul. Kombatantów w Gorzowie, otworzy się sklep Vive Profit. Będzie to pierwszy tego typu sklep w Gorzowie, który otworzy się w lokalu po KiK-u. 

Vive Profit to sieć sklepów detalicznych z odzieżą cyrkularną, czyli selekcjonowaną odzieżą używaną premium, której właścicielem jest spółka Vive Textile Recycling. Klienci znajdą tutaj używaną odzież dziecięcą, damską i męską, domowe tekstylia, a także chemię gospodarczą.

Co będzie wyróżniało zatem ten sklep na tle innych miejsc z odzieżą używaną? Praktycznie wszystkie ubrania znajdują się na wieszakach w odpowiednich działach, są wycenione i posiadają metkę z ceną. Każdego dnia po dostawie, cena jest obniżana. Nie ma tutaj sprzedaży ubrań na kilogramy tak jak w powszechnych sklepach z odzieżą używaną.

Firma sortuje ponad 300 ton odzieży na dobę. To łącznie ponad 800 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty są wysyłane do 80 krajów na świecie. Teraz trafią również do Gorzowa.

-Ubrania, których nie jesteśmy w stanie sprzedać, przerabiamy m.in. na czyściwo produkcyjne lub na innowacyjny, autorski produkt naszej firmy, czyli kompozyt, który wykorzystujemy do produkcji małej architektury, np. ławek czy desek tarasowych. Z jego elementów powstają też fragmenty placów zabaw dla dzieci. Kilka z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych - mówi w rozmowie z Wyborcza.pl Dorota Brzozowiec, menedżer działu rozwoju sieci sprzedaży firmy Vive Textile Recycling.

Jak się okazuje, firma szuka obecnie pracowników na cały etat do nowego sklepu w Centrum Handlowym Feeria. Przed zatrudnieniem przyszły pracownik zobowiązany będzie do wyjazdu na tygodniowe szkolenie do Poznania.

Otwarcie nowego sklepu Vive Profit zaplanowane jest na czwartek 21 września.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości