• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Woolworth w Gorzowie. To będzie pierwszy sklep tej sieci w mieście

27 czerwca 2023, 15:00, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W parku handlowym S1 Gorzów otworzy się pierwszy w Gorzowie sklep niemieckiej sieci Woolworth. Będzie można tam kupić przedmioty codziennego użytku, zarówno od mniejszych producentów, ale i produkty markowe. Otwarcie parku handlowego S1 Gorzów zaplanowano w połowie listopada 2023 roku.

Prace przy budowie nowego parku handlowego S1 Gorzów, który powstaje w miejscu dawnego Tesco przy ul. Górczyńskiej idą pełną parą i są już praktycznie na finiszu. Gotowa jest już elewacja budynku, która składa się z dużych przeszkleń oraz czarnych elementów. Nad wejściami do poszczególnych lokali zostały już zamontowane stelaże pod szyldy sklepów. Wykonawca zajmuje się jeszcze wykończeniem wnętrz poszczególnych lokali oraz pracami brukarskimi na zewnątrz.

Woolworth w Gorzowie. Znana sieć otworzy się w parku handlowym S1 Gorzów

Firma Europrojekt Delta Saller Polbau, która jest inwestorem uchyliła rąbka tajemnicy, jeżeli chodzi o pierwszych najemców parku handlowego S1 Gorzów. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com w parku handlowym otworzy się pierwszy w Gorzowie sklep sieci Woolworth. Obecnie trwa nabór na kierownika sklepu.

- Jednym z naszych najemców będzie niemiecka sieć Woolworth. Jest to marka, której jeszcze nie ma w Gorzowie – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Saller Group.

Woolworth to niemiecka sieć dyskontów i domów towarowych, w której możemy kupić przedmioty codziennego użytku, zarówno od mniejszych producentów, ale i produkty markowe. Są to m.in. tekstylia domowe, moda damska, męska i dziecięca, artykuły dekoracyjne i drogeryjne, artykuły papiernicze i pasmanteryjne czy artykuły upominkowe, ale także artykuły gospodarstwa domowego. Sklep został szybko okrzyknięty jako najsilniejszy konkurent Pepco.

Jak podaje portal dlahandlu.pl korzenie marki sięgają 1879 roku i Stanów Zjednoczonych. W Pensylwanii Frank Winfield Woolworth, właściciel sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, wpadł na pomysł, aby opatrzony cenami towar wyłożyć na ladzie, wprowadzając standard, bez którego trudno sobie wyobrazić współczesny handel detaliczny.

Pierwsze sklepy sieci Woolworth w Polsce zostały otwarte wiosną 2023 roku w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Natomiast w najbliższych miesiącach planowane jest otwarcie w Gorzowie, Katowicach, Zielonej Górze, Łodzi i Bełchatowie.

Jakie sklepy znajdą się w parku handlowym S1 Gorzów? Kiedy otwarcie parku handlowego S1 w Gorzowie?

W parku handlowym S1 Gorzów znajdzie się łącznie 12 sklepów. Największym najemcą będzie oczywiście hipermarket Carrefour, który zajmie powierzchnię około 4 tys. m.kw. Tuż obok sieci Carrefour i Woolworth pojawi się sklep odzieżowy Sinsay, Media Expert, apteka Dr. Max, Rossmann oraz sklep zoologiczny Animals Planet.

- Jest jeszcze 2-3 najemców, którzy otworzą się trochę później, niż większość sklepów. Ale póki co, nie zdradzamy jakie są to marki – komentuje Zagrabski.

Inwestor planuje otwarcie parku handlowego S1 Gorzów w środę 15 listopada 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości