• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ktoś zgłosił Marsz Onanistów z Trzepaczkami w Gorzowie. Prezydent nie wydał zgody

16 sierpnia 2023, 19:23, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Do Urzędu Miasta Gorzowa zostało złożone zawiadomienie dotyczące organizacji „Marszu Onanistów z Trzepaczkami”. Wydarzenie miałoby się odbyć w ten sam dzień co Marsz Równości, z identyczną trasą przemarszu. Prezydent Gorzowa wydał właśnie oficjalną decyzję zakazującą organizacji tego wydarzenia.

Druga połowa sierpnia upłynie w Gorzowie pod znakiem przeróżnych marszów. W sobotę 19 sierpnia po godz. 15 ulicami w centrum miasta przejdzie III Marsz Równości, natomiast w piątek 25 sierpnia o godz. 17 z Bulwaru Zachodniego wyruszy "Marsz dla Jezusa".

Co ciekawe, w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 14.50 do Urzędu Miasta Gorzowa wpłynęło zawiadomienie dotyczące zamiaru zorganizowania kolejnego zgromadzenia. Pismo zostało złożone w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa bez koperty, nie został też podany organizator zgromadzenia. Zawiadomienie dotyczyło natomiast organizacji "Marszu Onanistów z Trzepaczkami". Wydarzenie miałoby się rozpocząć się w sobotę 19 sierpnia o godz. 14.30 na Starym Rynku, a jego trasa pokrywała się ze zgłoszonym wcześniej Marszem Równości.

Chociaż początkowo mogło się wydawać, że ktoś zrobił sobie po prostu głupi żart, to portal gorzowianin.com dowiedział się, że wydarzenie zgłosił działacz prawicowy z jednej z podgorzowskich miejscowości. Chciał w ten sposób zablokować Marsz Równości.

Miasto wydało w środę 16 sierpnia oficjalną decyzję odmową w sprawie organizacji marszu. - Prezydent Miasta Gorzowa zakazuje organizacji zgromadzenia na dzień 19 sierpnia 2023 roku od godz. 14.30 pod nazwą "Marsz Onanistów z Trzepaczkami" - czytamy w oficjalnym piśmie.

W uzasadnieniu urzędnicy tłumaczą, że po pierwsze wniosek wpłynął za późno, ponieważ zgodnie z prawem o zgromadzeniach, zawiadomienie powinno wpłynąć nie później niż na 6 dni przed planowanym wydarzeniem. - Przewodniczący zgromadzenia (w zawiadomieniu nie jest określony organizator zgromadzenia) podaje, że miejscem zgromadzenia jest Stary Rynek oraz że trasa pokrywa się z Marszem Równości i doszłoby do kolizji - czytamy w uzasadnieniu. Dlatego też prezydent postanowił zakazać organizacji marszu.

Miasto zaznaczyło jednocześnie, że od tej decyzji wnioskodawca może odwołać się do Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości