• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Gorzów: Króliczek wyrzucony przy ruchliwej drodze

16 sierpnia 2023, 20:37, Marcin Kluwak
fot. OTOZ Animals Gorzów
Trwa wakacyjna plaga porzuceń zwierząt. Ktoś wyrzucił małego króliczka przy ruchliwej drodze w Gorzowie. Wolontariuszom z OTOZ Animals Gorzów po wielu próbach i blisko 24 godzinach udało się złapać króliczka. Karmelek czeka na badania i szczepienia. „Animalsi” proszą o wsparcie.
Pani Renata znalazła w poniedziałek 14 sierpnia w ogrodzie przy ruchliwej drodze małego króliczka. Szukała jego właściciela, ale bezskutecznie. Okazało się, że maluch został wyrzucony dlatego powiadomiła o sprawie OTOZ Animals Gorzów.

Wolontariuszom po wielu próbach i blisko 24 godzinach udało się złapać króliczka. Karmelek, bo tak nazwano malucha, uciekał przed człowiekiem i nie dał do siebie podejść.

- Ten maluszek został wyrzucony niedaleko ruchliwej drogi, skazany sam na siebie. Wakacje to najtrudniejszy okres w roku dla zwierząt. Małe, duże, młode, stare są wyrzucane, gdy "właściciele" wyjeżdżają na wypoczynek. Teraz potrzebne są badania, odpowiednie żywienie, szczepienia, badanie bobów – komentuje OTOZ Animals Gorzów.

Jak podkreślają wolontariusze, króliki to wbrew pozorom drogie zwierzęta w utrzymaniu. Niestety nie wszyscy sobie zdają sprawę. Dlatego też „Animalsi” proszą o wsparcie. Jeżeli ktoś ma na zbyciu karmę, zioła lub siano (mogą być otwarte) może skontaktować się z organizacją. Ponadto została stworzona zbiórka na opłacenie weterynarza i zakup karmy. Cel? 1000 zł.Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości