• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ładowarki widmo. Dlaczego stacje ładowania „elektryków” wciąż nie działają?

17 lipca 2023, 13:52, Marcin Kluwak
fot. Paulina Woźny
Dwa lata temu na terenie Gorzowa zostało wybudowanych kilkanaście stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jednak stacje do tej pory nie działają i tylko blokują miejsca parkingowe. Jak się okazało, firma, która na początku roku przejęła ładowarki, musi je przebudować i wymienić niezbędne moduły.

Na początku roku portal gorzowianin.com informował o tym, że 14 stacji ładowania pojazdów elektrycznych, które zostały wybudowane w 2021 roku, ale do tej pory nie zostały uruchomione kupiła firma Budimex Mobility – spółka należąca do lidera na rynku budowlanym w Polsce. Firma podpisała umowę na kupno łącznie 109 stacji ładowania samochodów elektrycznych od firmy Enea Operator. Ładowarki zostały przejęte nie tylko w Gorzowie, a również w Szczecinie, Poznaniu czy Bydgoszczy. W lutym firma Budimex Mobility zapowiadała, że stacje ładowania zostaną udostępnione dla kierowców do końca II kwartału.

W czerwcu 27 stacji dwupunktowych przekazano do użytku w Bydgoszczy, w ostatnich dniach 9 ładowarek zostało uruchomionych w Szczecinie. A co z Gorzowem, gdzie stacje ładowania nie działają do tej pory?

Portal gorzowianin.com dowiedział się, że przyczyną poślizgu są... źle wybudowane stacje ładowania. Jak przyznaje jeden z pracowników firmy Budimex Mobility, stacje muszą zostać przebudowane i należy w nich wymienić moduły. Podczas przeglądu technicznego okazało się, że dokumentacja jest niezgodna ze stanem faktycznym.

Kiedy we wszystkich 14 ładowarkach zostaną wymienione moduły, firma będzie musiała zgłosić stacje do odbioru w Urzędzie Dozoru Technicznego. Urzędnicy mają miesiąc na odpowiedź. Tym samym można się spodziewać, że mieszkańcy Gorzowa będą mogli skorzystać z nowych stacji ładowania najpóźniej na początku września.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości