• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Ogródek zajął miejsce dla niepełnosprawnych. Miało być nowe, ale... nie ma

19 lipca 2023, 11:50, Paulina Woźny
fot. Marcin Kluwak
Zamiast miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych przy ul. Pionierów w Gorzowie, jest ogródek gastronomiczny. Jak się okazało, w tej sprawie już w czerwcu interweniowała radna Marta Bejnar-Bejnarowicz. Wówczas miasto obiecało, że tuż obok wyznaczy nowe miejsce dla osób niepełnosprawnych. Jednak miejsca, jak nie było tak nie ma.

Wracamy do sprawy miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych, które zostało zajęte przez ogródek gastronomiczny przy ul. Pionierów w Gorzowie. Problem nagłośniła pani Beata, mieszkanka Gorzowa, która chciała załatwić sprawę w centrum miasta i zostawić auto na wyznaczonym miejscu dla osób niepełnosprawnych. Poprosiliśmy Urząd Miasta Gorzowa o komentarz w tej sprawie. Urzędnicy jednak nie widzą problemu i twierdzą, że nie powoduje to żadnych komplikacji w dostępie do miejsc parkingowych.

Po publikacji artykułu, do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się radna Marta Bejnar-Bejnarowicz, która poinformowała, że w czerwcu interweniowała w tej sprawie w Urzędzie Miasta Gorzowa i obiecano jej, że zostanie wyznaczone nowe miejsce dla osób niepełnosprawnych tuż obok, w zamian za to zajęte przez ogródek.

- W uzgodnieniu z miejskim inżynierem ruchu Rafałem Krajczyńskim, proszę o oznaczenie na terenie tego parkingu nowego miejsca dla osób niepełnosprawnych w miejscu wskazanym na załączniku mapowym kolorem różowym – czytamy w piśmie z czerwca podpisanym przed Stanisławę Sztukę, dyrektorkę wydziału gospodarki nieruchomościami.

Zgodnie z zapowiedzią miejsce miało pojawić się z drugiej strony tego niewielkiego parkingu. Jednak minął ponad miesiąc, a nowego miejsca dla osób niepełnosprawnych, jak nie było, tak nie ma.

W poniedziałek 17 lipca zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości