• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ksiądz Andrzej Szkudlarek nie żyje

15 lipca 2023, 10:45, Marcin Kluwak
fot. Parafia św. Wojciecha w Gorzowie
Nie żyje ks. prałat Andrzej Szkudlarek. Wieloletni proboszcz parafii św. Wojciecha w Gorzowie, a także kapelan Stali Gorzów zmarł w sobotę 15 lipca nad ranem. Miał 75 lat.

W sobotę 15 lipca zmarł ks. prałat Andrzej Szkudlarek. Informację o jego śmierci przekazała m.in. Stal Gorzów. - Dzisiaj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł ks. prał. Andrzej Szkudlarek, prepozyt Kapituły Katedralnej Gorzowskiej, dziekan dekanatu Gorzów św. Trójcy oraz proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Gorzowie. Ksiądz Andrzej Szkudlarek od wielu lat związany był z naszym klubem. Zawsze mogliśmy liczyć na jego zaangażowanie i pomoc. Kochał żużel, kochał Stal Gorzów. Dla nas na zawsze pozostanie kapelanem naszego klubu – czytamy na profilu Stali Gorzów.

Ksiądz Andrzej Szkudlarek zmarł w wieku 75 lat. Niedawno obchodził jubileusz 50-lecia kapłaństwa, był również przez 40 lat proboszczem w parafii pw. św. Wojciecha w Gorzowie, a także kapelanem gorzowskiej Solidarności oraz gorzowskiego klubu żużlowego Stal Gorzów.

Jak podaje Gość Zielonogórsko-Gorzowski, ks. Andrzej Szkudlarek urodził się 10 września w 1948 roku w Zielonej Górze. Po ukończenie technikum samochodowego wstąpił do wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Święcenia kapłańskie w 1973 roku z rąk Biskupa Wilhelma Pluty. Posługiwał w Dobiegniewie, Strzelcach Krajeńskich i Gubinie. W Gorzowie najpierw posługiwał w katedrze, a w 1983 roku został pierwszym proboszczem parafii pw. św. Wojciecha.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości