Wiadomości

Ostrzeżenie przed upałem. Mieszkańcy Gorzowa dostają alerty RCB

16 lipca 2023, 10:30, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem, które obowiązuje do poniedziałku 17 lipca. W niedzielę temperatura w cieniu wyniesie 30-33 stopnie Celsjusza. Przed upałem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

Portal gorzowianin.com informował już o upałach, które będą towarzyszyć mieszkańcom Gorzowa i północnej części województwa lubuskiego przez cały weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed ekstremalnymi upałami. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 20 w poniedziałek 17 lipca.

Jak wynika z prognoz, w niedzielę 16 lipca temperatura będzie wynosić od 30 do 33 stopni, a w poniedziałek 17 lipca termometry wskażą 30 stopni Celsjusza w cieniu. Upały w ciągu dnia, oznaczają również wysokie temperatury w nocy. Najbliższa noc będzie tropikalna i temperatura minimalna wyniesie 21 stopni.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają alerty o upale w Gorzowie

W związku z upałami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W sobotni poranek rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś i jutro prognozowany upał powyżej 30 stopni Celsjusza.. Unikaj słońca, wysiłku fizycznego i odwodnienia organizmu. W przypadku pogorszenia zdrowia, dzwoń pod 112”.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości