• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkanka Gorzowa: Ogródek gastronomiczny ważniejszy niż osoby niepełnosprawne

14 lipca 2023, 08:31, Paulina Woźny
fot. Marcin Kluwak
Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych przy ul. Pionierów w Gorzowie zostało zamienione w ogródek gastronomiczny pobliskiego lokali. Mieszkanka Gorzowa pani Beata, która próbowała znaleźć wolne miejsce do zaparkowania w centrum miasta, jest oburzona zaistniałą sytuacją. Z kolei urzędnicy nie widzą problemu i twierdzą, że nie powoduje to żadnych komplikacji w dostępie do miejsc parkingowych.

W centrum Gorzowa w okresie letnim restauracje i kawiarnie rozstawiają swoje ogródki gastronomiczne. Część z nich jest ustawiana na miejscach parkingowych, co sprawia, że zmotoryzowani gorzowianie mają jeszcze większy problem ze znalezieniem wolnego miejsca do zaparkowania auta.

Jak się okazało, jeden z takich ogródków został ustawiony na miejscu parkingowym dla osób niepełnosprawnych przy ul. Pionierów. Na co zwróciła uwagę pani Beata, mieszkanka Gorzowa, która chciała załatwić sprawę w centrum miasta i zostawić auto na wyznaczonym miejscu dla osób niepełnosprawnych.

- W czwartek jeżdżąc po centrum miasta, mając potrzebę załatwienia spraw urzędowych i bankowych, nie znalazłam miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych. Jakaś knajpa wystawiła sobie ogródek w miejscu przeznaczonym do parkowania. Kto na to pozwolił? Przed urzędem miejsca jest co kot napłakał. A gdzie dla petentów. Jednym słowem skandal. Mieszkańców dla których pracujecie macie w d... - napisała oburzona pani Beata, niepełnosprawna mieszkanka Gorzowa.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz w sprawie zaistniałej sytuacji. W końcu osoby z niepełnosprawnościami mają już wystarczający problem z poruszaniem się, a przecież właściciel lokalu nie mógł postawić ogródka bez zgody na zajęcie pasa drogowego.

- Decyzje o udzieleniu zgody na stworzenie ogródka gastronomicznego są poprzedzone analizą. Oceniono, że ogródek nie powoduje większych komplikacji w dostępie do miejsc parkingowych, a inne wyznaczone miejsca są w stanie ten brak zastąpić. Sytuacja będzie poddawana dalszej ocenie. Jeśli zaistnieje uzasadniona potrzeba stworzenia nowego miejsca do parkowania, służby miejskie je wyznaczą – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości