• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Mieszkanka Gorzowa: Ogródek gastronomiczny ważniejszy niż osoby niepełnosprawne

14 lipca 2023, 08:31, Paulina Woźny
fot. Marcin Kluwak
Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych przy ul. Pionierów w Gorzowie zostało zamienione w ogródek gastronomiczny pobliskiego lokali. Mieszkanka Gorzowa pani Beata, która próbowała znaleźć wolne miejsce do zaparkowania w centrum miasta, jest oburzona zaistniałą sytuacją. Z kolei urzędnicy nie widzą problemu i twierdzą, że nie powoduje to żadnych komplikacji w dostępie do miejsc parkingowych.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W centrum Gorzowa w okresie letnim restauracje i kawiarnie rozstawiają swoje ogródki gastronomiczne. Część z nich jest ustawiana na miejscach parkingowych, co sprawia, że zmotoryzowani gorzowianie mają jeszcze większy problem ze znalezieniem wolnego miejsca do zaparkowania auta.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Jak się okazało, jeden z takich ogródków został ustawiony na miejscu parkingowym dla osób niepełnosprawnych przy ul. Pionierów. Na co zwróciła uwagę pani Beata, mieszkanka Gorzowa, która chciała załatwić sprawę w centrum miasta i zostawić auto na wyznaczonym miejscu dla osób niepełnosprawnych.

- W czwartek jeżdżąc po centrum miasta, mając potrzebę załatwienia spraw urzędowych i bankowych, nie znalazłam miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych. Jakaś knajpa wystawiła sobie ogródek w miejscu przeznaczonym do parkowania. Kto na to pozwolił? Przed urzędem miejsca jest co kot napłakał. A gdzie dla petentów. Jednym słowem skandal. Mieszkańców dla których pracujecie macie w d... - napisała oburzona pani Beata, niepełnosprawna mieszkanka Gorzowa.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz w sprawie zaistniałej sytuacji. W końcu osoby z niepełnosprawnościami mają już wystarczający problem z poruszaniem się, a przecież właściciel lokalu nie mógł postawić ogródka bez zgody na zajęcie pasa drogowego.

- Decyzje o udzieleniu zgody na stworzenie ogródka gastronomicznego są poprzedzone analizą. Oceniono, że ogródek nie powoduje większych komplikacji w dostępie do miejsc parkingowych, a inne wyznaczone miejsca są w stanie ten brak zastąpić. Sytuacja będzie poddawana dalszej ocenie. Jeśli zaistnieje uzasadniona potrzeba stworzenia nowego miejsca do parkowania, służby miejskie je wyznaczą – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości