• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Gorzów: Mieszkańcy dopięli swego. Dojadą autobusem do kościoła

28 czerwca 2023, 13:00, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy Janic walczyli o przywrócenie dawnego rozkładu jazdy linii autobusowej 122, ponieważ nie mieli jak dojechać w niedzielę do kościoła przy ul. Warszawskiej. Ich determinacja przyniosła efekty, bo władze Gorzowa zdecydowały o korekcie zmiany rozkładu jazdy, tak aby gorzowianie mogli w niedzielne przedpołudnie dotrzeć autobusem do kościoła.

Na początku czerwca mieszkańcy Janic napisali do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego petycję w sprawie przywrócenia dawnego rozkładu jazdy linii autobusowej 122. Gorzowianie skarżyli się, że przez zmienione godziny kursowania autobusów, nie mają jak w niedzielę dojechać do kościoła przy ul. Warszawskiej.

- My mieszkańcy osiedla Janice prosimy o dawny rozkład jazdy autobusów jadących w niedzielę. Myśleliśmy, że nowy rozkład jest dla nas, a nie dla osiedla Staszica, bo trzeba go skoordynować z innymi autobusami. Po zmianach jest tak, że rozkład nie pasuje nam, aby dojechać i wrócić z kościołka ze wszystkich mszy. Gdy z paniami i panem Horbaczem ustawialiśmy poprzedni rozkład można było się dogadać, dziś mimo zapewnień nie. Prosimy o powrót starego rozkładu w niedziele, chociaż do południa – mogliśmy przeczytać w petycji mieszkańców osiedla Janice.

Po tym, jak do urzędu wpłynęła petycja oraz po publikacji artykułu na portalu gorzowianin.com, władze Gorzowa potraktowały problemy mieszkańców bardzo poważnie i zapewniły, że będą szukać w tej sprawie rozwiązania.

Jak się właśnie okazało, mieszkańcy dopięli swego. Będą zmiany w kursowaniu autobusów linii 122 w niedzielne przedpołudnia. - W odpowiedzi na wnioski mieszkańców, którzy w swojej petycji ujęli cytuję „Prosimy o powrót starego rozkładu jazdy w niedzielę chociaż do południa", wprowadzimy od niedzieli 2 lipca korekty w rozkładzie jazdy linii 122. Zmiany wpłynął na skomunikowanie z kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Warszawskiej i umożliwią dojazd na msze odbywające się o godz. 7:30 i 10:30 – komentuje Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Jak będzie zatem kursowała linia autobusowa 122 w niedziele? Kurs z pętli Janice zostanie przyspieszony z godz. 7.33 na godz. 7.16. Kurs z pętli os. Staszica zostanie opóźniony z godz. 8.07 na godz. 8.12.

Kurs z pętli Czechów zostanie przyspieszony z godz. 10.26 na godz. 10.12. Natomiast kurs z pętli os. Staszica zostanie przyspieszony z godz. 10.02 na godz. 9.47. Z kolei kurs z os. Staszica z godz. 11.07 zostanie przesunięty na godz. 11.12.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości