• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Mieszkańcy nie mają jak dojechać do kościoła. Miasto szuka rozwiązania

15 czerwca 2023, 16:45, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy Janic napisali do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego petycję w sprawie przywrócenia dawnego rozkładu jazdy linii autobusowej 122. Skarżą się, że przez zmienione godziny kursowania autobusów, nie mają jak w niedzielę dojechać do kościoła przy ul. Warszawskiej. Władze Gorzowa problemy mieszkańców potraktowały poważnie i szukają rozwiązania.

We wtorek 13 czerwca portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tym, że mieszkańcy osiedla Janice walczą o przywrócenie dawnego rozkładu jazdy linii autobusowej nr 122. Mieszkańcy skarżą się, że przez zmienione godziny kursowania autobusów, nie mają jak w niedzielę dojechać do kościoła przy ul. Warszawskiej.

- My mieszkańcy osiedla Janice prosimy o dawny rozkład jazdy autobusów jadących w niedzielę. Myśleliśmy, że nowy rozkład jest dla nas, a nie dla osiedla Staszica, bo trzeba go skoordynować z innymi autobusami. Po zmianach jest tak, że rozkład nie pasuje nam, aby dojechać i wrócić z kościołka ze wszystkich mszy. Prosimy o powrót starego rozkładu w niedziele, chociaż do południa – czytamy w petycji mieszkańców osiedla Janice.

Dojazd do kościoła to niejedyny problem z linią nr 122. Na kiepskie godziny odjazdów zwracają również uwagę rodzice dzieci szkolnych oraz mieszkańcy Czechowa, którzy autobusem dojeżdżają do pracy lub szkoły.

Co na to wszystko miasto? Jak się okazuje, władze Gorzowa problemy mieszkańców potraktowały poważnie i szukają rozwiązania. - Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie dostał dyspozycję od władz miast w sprawie znalezienia rozwiązania dotyczącego linii nr 122, które będzie satysfakcjonujące dla mieszkańców. W najbliższym czasie taka propozycja zostanie przez MZK przedstawiona – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości