• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Mieszkańcy Zawarcia protestują przeciwko nowej lokalizacji Wartowni

19 maja 2023, 09:10, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Organizatorzy Wartowni zdecydowali przenieść imprezowe miasteczko na błonia przy ul. Fabrycznej. Chociaż spora część osób jest zadowolona z takiego rozwiązania, to mieszkańcy pobliskich kamienic już protestują przeciwko nowej lokalizacji.

Wartownia do tej pory mieściła się przy ul. Wał Okrężny. Jednak po proteście kilku mieszkańców z sąsiadujących kamienic, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu imprezowego miasteczka na drugą stronę Warty, na błonia przy ul. Teatralnej od strony mostu Lubuskiego. Jednak proponowana lokalizacja nie przypadła do gustu wielu osobom. Niektóre z nich twierdziły, że jest tam po prostu za mało miejsca na takie imprezy.

Jenak w czwartek 18 maja organizatorzy Wartowni niespodziewanie poinformowali o kolejnej zmianie lokalizacji i przeniesieniu Wartowni w jeszcze inne miejsce. - W związku z pojawiającymi się sygnałami i uwagami dotyczącymi nowej lokalizacji zwłaszcza po ogłoszeniu tegorocznych artystów i związanym z nim olbrzymim zainteresowaniem, cotygodniowymi i darmowymi wydarzeniami, podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca na większe, bardziej dostępne i przede wszystkim bezpieczniejsze. Tegoroczna Wartownia odbędzie się na błoniach przy ulicy Fabrycznej – poinformowali organizatorzy Wartowni.

Mieszkańcy protestują przeciwko Wartowni przy ul. Fabrycznej

Informacja o nowej lokalizacji na błoniach przy moście kolejowym nie wszystkim się spodobała. Mieszkańcy pobliskich kamienic z ul. Fabrycznej, Towarowej i Śląskiej zapowiedzieli już protest w sprawie Wartowni.

- Zablokujemy to – zapowiada Mateusz. - Jak nie zawody żużlowe i pijani kibice sikający pod ścianami kamienic, to teraz jeszcze tłumy młodych osób, które będą zostawiać po sobie syf po weekendowych imprezkach, a do tego dudniąca muzyka do godz. 2 w nocy. Super lato zapowiada się na moim osiedlu – narzeka Bożena. - Nie jestem przeciwna Wartowni, ale nie rozumiem dlaczego interes kilkunastu osób [z ul. Wał Okrężny] jest ważniejszy niż kilkuset mieszkańców ul. Fabrycznej i Towarowej. Nie chcę mieć co weekend koncertów przez dwa miesiące pod swoimi oknami. Dni Gorzowa były przez 2-3 dni w roku, a tutaj imprezki będą co weekend. Wartownia powinna zostać na Wale Okrężnym, a organizatorzy powinni zadbać lepiej o zabezpieczenia – przyznaje Agata.

- Poprzednia lokalizacja wartowni była uciążliwa dla 20 mieszkańców, więc mądrale z urzędu postanowili ją przenieść. Finalnie trafi w miejsce, gdzie mieszka kilkaset osób! - podkreśla Andrzej. - Miasto postanowiło "rozwiązać problem" 20 osobom z Wału Okrężnego, robiąc problem kilkuset mieszkańcom, przez co za chwilę wybuchnie fala protestów. W międzyczasie wywinięto dziwne salto z lokalizacją przy ul. Warszawskiej, która okazała się niemożliwa ze względu na strefę ochrony przyrody. Zmieniamy z lokalizacji uciążliwej na jeszcze bardziej uciążliwą?! To lepiej było nie majstrować przy Wartowni i postawić w dotychczasowym miejscu – komentuje Robert.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości