Wiadomości

Alex został wyrzucony przez okno. Psa czeka operacja

1 kwietnia 2023, 14:58, Marcin Kluwak
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl
Pijany mężczyzna wyrzucił psa z okna mieszkania znajdującego się w kamienicy na 3 piętrze. Zwierzę upadło na beton tuż koło zaparkowanych samochodów. 4-letni Alex został przetransportowany do lecznicy z poważnymi obrażeniami. Psiak doznał m.in. złamania kości udowej z przemieszczeniem. W najbliższych dniach czeka go operacja.

W piątkowy wieczór 31 marca portal gorzowianin.com informował o szokującym zdarzeniu do którego doszło przy ul. Krzywoustego w Gorzowie. Pijany mężczyzna wyrzucił psa z okna mieszkania znajdującego się w kamienicy na 3 piętrze. W momencie zdarzenia w mieszkaniu znajdowała się kobieta oraz jej pijany partner, który wyrzucił psa przez okno. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, natomiast zwierzę, które przeżyło upadek, z poważnymi obrażeniami zostało zabrane do Centrum Zdrowia Małych Zwierząt przy ul. Myśliborskiej.

Psiak, który został wyrzucony przez okno ma 4 lata i wabi się Alex. Stan psiaka jest poważny, ale stabilny. - W wyniku upadku z wysokości doznał poważnego złamania kości udowej z przemieszczeniem. Operacja na dniach będzie konieczna. Uderzenie spowodowało również złamanie kła. Alex dostał leki przeciwbólowe, zrobione zostało USG z którego wynika, że w jamie brzusznej znajduje się płyn, czy konieczne będzie otwieranie jamy brzusznej, dowiemy się w ciągu najbliższych godzin – informuje Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl.

W sobotę 1 kwietnia psiak został zawieziony do Szczecina, gdzie trafił pod opiekę dr Gugały, specjalisty od spraw ortopedycznych i przypadków skrajnie trudnych. W Szczecinie Alex przechodzi szereg badań. Jeżeli ktoś chce pomóc w leczeniu psiaka, może wesprzeć Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl wpłacając pieniądze na zorganizowaną zbiórkę. Link do zbiórki TUTAJ.

Mężczyzna, który wyrzucił Alexa z okna, będzie odpowiadał za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości