• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Pijany mężczyzna wyrzucił psa z okna

31 marca 2023, 19:53
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl
Do szokującego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór przy ul. Krzywoustego w Gorzowie. Pijany mężczyzna wyrzucił psa z okna mieszkania znajdującego się w kamienicy na 3 piętrze. Właściciel został zatrzymany przez policję, natomiast zwierzę, które przeżyło upadek, z poważnymi obrażeniami zostało zabrane do lecznicy.

W piątek 31 marca około godz. 18.30 doszło do szokującego zdarzenia przy ul. Krzywoustego w Gorzowie. Z okna kamienicy został wyrzucony pies. Zwierzę spadło na betonowy chodnik, tuż koło zaparkowanych samochodów. Świadkowie zdarzenia od razu zareagowali i wezwali na miejsce policję oraz przedstawiciela Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Azyl.

Zwierzę na szczęście przeżyło upadek z wysokości, ale zostało ciężko ranne. - Jedną z osób na miejscu był mężczyzna działający w Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Azyl i od razu zareagował. Kiedy na miejsce przyjechał policyjny patrol, potwierdził, że z okna mieszkania na 3 piętrze został wyrzucony pies. Okazało się, że właściciel psa był pod wpływem alkoholu – opowiada Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Psiak został przetransportowany do Centrum Zdrowia Małych Zwierząt przy ul. Myśliborskiej. Ma prawdopodobnie połamane łapki, do tego nie wiadomo jakie obrażenia wewnętrzne odniósł. - Pies żyje, nie może chodzić, z pyszczka leci krew. Zrobimy wszystko by go uratować. Oczywiście oprawcom go nie oddamy i wyciągniemy konsekwencje. Nie godzimy się, aby w naszym mieście, ani w jakimkolwiek innym miejscu dochodziło do tak bestialskich aktów w stosunku do zwierząt – podkreśla Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl.

Natomiast policjanci zatrzymali pijanego właściciela czworonoga. Mężczyzna będzie odpowiadał za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości