• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Wandale w akcji. Zostały zniszczone rozkłady jazdy na przystanku

29 marca 2023, 11:27, Marcin Kluwak
fot. czytelnik Dawid
Niszczenie mienia to spory problem w Gorzowie, wandale za nic mają dobro wspólne i niszczą wiaty przystankowe, wybijając szyby czy malując graffiti. Tym razem ktoś zdecydował się na zniszczenie rozkładów jazdy na przystanku przy ul. Górczyńskiej.

Problem niszczenia wiat przystankowych w Gorzowie poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com wielokrotnie. Wandale nie mają litości i wybijają szyby oraz malują graffiti na wiatach przystankowych, bo „szyba i wiata przecież nie odda”. Tym razem, ktoś poszedł o krok dalej i... zniszczył rozkłady jazdy w gablocie na przystanku.

- Przystanek Rondo Górczyńskie w kierunku Ustronia. Ktoś nie rozbijając szyby, zerwał wszystkie rozkłady jazdy, a następnie zwinął je w narożnik – napisał czytelnik Dawid. Faktycznie, szyba gabloty nie została w ogóle ruszona. Natomiast rozkłady jazdy autobusów, które znajdowały się w środku, zostały zniszczone i upchnięte w lewym narożniku. W tym przypadku nie ma wątpliwości, że ktoś zrobił to celowo.

Sprawa została zgłoszona do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. - Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zniszczonych rozkładów jazdy. Jeszcze w środę 29 marca na miejscu pojawi się nasz pracownik, który powiesi nowe rozkłady. Niestety otworzenie gabloty jest możliwe przez postronne osoby. Wystarczy, że ktoś będzie miał kwadratowy klucz. Widać, że zniszczenie rozkładów było celowe – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości