• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzowski Bieg Wielkanocny. Pobiegną w szczytnym celu

21 marca 2024, 07:45, Anna Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę 24 marca w Gorzowie zrobi się wiosennie i kolorowo. Wszystko za sprawą Gorzowskiego Biegu Wielkanocnego. Jak zwykle będzie to impreza charytatywna. W tym roku pieniądze do puszki będą zbierane małej Oliwki Sęk. Również opłata wpisowa zostanie przekazana na pomoc w leczeniu dziewczynki. Start biegu głównego o godz. 12 w parku Kopernika w Gorzowie.

Bieg Wielkanocny to wydarzenie z kilkuletnią tradycją, którą organizuje Stowarzyszenie Można Samemu. W niedzielę 24 marca odbędzie się dziewiąta edycja tej charytatywnej imprezy.

Do uczestnictwa w biegu mogą zapisać się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Internetowa rejestracja do biegu głównego na dystansie 5 kilometrów będzie możliwa do 18 marca. Natomiast dzień przed imprezą, czyli w sobotę 23 marca w godz. 17-19 rejestracja będzie możliwa w biurze zawodów w galerii Askana oraz w dniu zawodów w godz. 9-11.30 w wyznaczonym miejscu.

W niedzielę 24 marca o godz. 10 wystartuje bieg dzieci do 6 lat na dystansie 150 metrów, następnie pobiegną dzieci w wieku 7-9 lat na dystansie 400 metrów oraz w kategorii wiekowej 10-11 na dystansie 600 metrów. Start biegu głównego na 5 km zaplanowano na godz. 12.

Gorzowski Bieg Wielkanocny w parku Kopernika w Gorzowie. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc Oliwce

Podczas biegu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek. W tym roku pieniądze zebrane do puszek oraz te z opłat startowych zostaną przekazane na pomoc w leczeniu małej Oliwki Sęk.

- Jak co roku, organizując Gorzowski Bieg Wielkanocny, skupiamy się na pomocy innym. Nie wiem, czy znacie Oliwkę, ale jest to cudowna mała dziewczynka, która tej pomocy potrzebuje. Poniżej możecie znaleźć link do strony gdzie Oliwka zapewne z pomocą Mamy i Taty opisała pierwsze miesiące swojego życia. Pamiętajcie, że cała wasza opłata startowa w kwocie 50 złotych, zostanie przekazana na pomoc Oliwce! - mówi Piotr Wilczewski ze Stowarzyszenia Można Samemu, organizator biegu oraz miejski radny i kandydat na prezydenta Gorzowa.

Dziewczynka urodziła się jako skrajny wcześniak i ważyła zaledwie 770 gram i mierzyła 33 cm. Oliwka zmaga się z retinopatią wcześniaków, dysplazją oskrzelowo-płucną, zaburzeniami czynności tarczycy, kraniostynostozą. A do tego ma torbiel jajnika prawego, zaburzenia napięcia mięśniowego i dysfagię.

Oliwkę czekają jeszcze dwie operacje. Pierwsza z powodu przedwczesnego zarastania szwów czaszkowych, choroba ta nazywa się kraniosynostoza. Druga operacja będzie znowu na oczka, tym razem z powodu oczopląsu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości