Wiadomości

Pobiegną w szczytnym celu. Czas na Gorzowski Bieg Wielkanocny

30 marca 2023, 09:12
fot. facebook.com/GorzowskiBiegWielkanocny
W sobotę 1 kwietnia w Gorzowie zrobi się wiosennie i kolorowo. Wszystko za sprawą Gorzowskiego Biegu Wielkanocnego, który zostanie połączony z Parkrun Gorzów. Jak zwykle będzie to impreza charytatywna. W tym roku pieniądze do puszki będą zbierane dla Michałka i Kubusia.

Bieg Wielkanocny to wydarzenie z kilkuletnią tradycją, którą organizuje Stowarzyszenie Można Samemu. W sobotę 1 kwietnia odbędzie się kolejna edycja tej charytatywnej imprezy, która w tym roku zostanie połączona z Parkrun Gorzów. Start biegu na 5 km w sobotę o godz. 9 w parku Kopernika.

Podczas biegu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek. Pieniądze zebrane w tym roku przekażemy dla cudownych chłopaków Michałka i Kubusia. Michał urodził się z zespołem wad wrodzonych, zespół Pfeiffera. Oprócz tego Michał walczy z szeregiem innych schorzeń i wad. Kuba natomiast od najmłodszych lat zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Dzięki ciężkiej pracy ich rodziców chłopcy z roku na rok mogą lepiej funkcjonować.

- Mamy chorych chłopców, Marta oraz Ewelina razem z innymi wolontariuszami przygotują ciasta dla biegaczy. Udział w biegu na dystancje 5 km jest darmowy. Zachęcamy do rejestracji na stronie parkrun oraz wygenerowanie kodu uczestnika, który pozwoli zarejestrować wynik uczestnika. Dla biegaczy w najciekawszych przebraniach przygotowaliśmy niespodzianki – mówi Piotr Wilczewski ze Stowarzyszenia Można Samemu, organizator biegu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości