• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tutaj będzie można wywieźć śmieci. W Gorzowie i podgorzowskich gminach powstaną takie punkty

16 lutego 2023, 08:00, red
fot. archiwum
Związek Celowy Gmin MG-6 otworzył właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na budowę 7 nowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa oraz w Deszcznie, Gralewie, Lubiszynie, Łupowie i Różankach. Inwestycją chcą się zająć dwie firmy.

Od kilku lat Związek Celowy Gmin MG-6 szykował się do budowy nowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa oraz podgorzowskich gmin. W końcu inwestycja będzie miała szansę na zrealizowanie. Pod koniec stycznia ZCG MG-6 ogłosiło przetarg na budowę „7 Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa oraz gmin Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Natomiast teraz zostały otwarte oferty, które wpłynęły do przetargu.

PSZOK w Gorzowie i gminach koło Gorzowa

Inwestycja zakłada wybudowanie dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa – jeden ma powstać przy ul. Fieldorfa-Nila, a drugi przy ul. Rolnej. Natomiast w przypadku podgorzowskich gmin, to Związek Celowy Gmin MG-6 zdecydował, że Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów zostaną wybudowane w Deszcznie, Gralewie, Lubiszynie, Łupowie i Różankach.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy - Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech z Kamionnej oraz Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa. Potencjalni wykonawcy złożyli swoje oferty na każdą z części zamówienia. Jak się okazało, firma z Łagowa złożyła najtańsze oferty na budowę PSZOKów we wszystkich wskazanych miejscach. Do tego praktycznie wszystkie oferty mieszczą się w założonym budżecie. Jedynie oferta na budowę PSZOKu w Różankach jest o 30 tys. zł wyższa.

Teraz urzędnicy będą analizowali oferty pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie żadnych błędów i braków w dokumentach, wówczas ZCG MG6 rozstrzygnie przetarg.

PSZOK w Gorzowie i podgorzowskich gminach. Jakie oferty złożyły firmy na budowę PSZOKów w Gorzowie i podgorzowskich gminach?

Budowa PSZOKu w Deszcznie – budżet ZCG MG-6 to 1 mln 476 tys. zł

- Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech z Kamionnej - 1 mln 579 tys. 642,70 zł

- Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa - 1 mln 354 tys. 234,13 zł

Budowa PSZOKu przy ul. Fieldorfa-Nila w Gorzowie – budżet ZCG MG-6 to 1 mln 783 tys. 500 zł

- Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech z Kamionnej - 1 mln 867 tys. 53,63 zł

- Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa - 1 mln 610 tys. 832,65 zł

Budowa PSZOKu przy ul. Rolnej w Gorzowie – budżet ZCG MG-6 to 1 mln 660 tys. 500 zł

- Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech z Kamionnej - 1 mln 854 tys. 471,54 zł

- Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa - 1 mln 622 tys. 191,58 zł

Budowa PSZOKu w Gralewie – budżet ZCG MG-6 to 1 mln 476 tys. zł

Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech z Kamionnej - 1 mln 710 tys. 684,07 zł

Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa - 1 mln 340 tys. 850,20 zł

Budowa PSZOKu w Lubiszynie – budżet ZCG MG-6 to 1 mln 845 tys. zł

Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech z Kamionnej - 1 mln 948 tys. 29,55 zł

Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa - 1 mln 804 tys. 227,85 zł

Budowa PSZOKu w Łupowie – budżet ZCG MG-6 to 1 mln 783 tys. 500 zł

Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech z Kamionnej - 2 mln 54 tys. 386,17 zł

Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa - 1 mln 665 tys. 168,06 zł

Budowa PSZOKu w Różankach – budżet ZCG MG-6 to1 mln 230 tys. zł

Przedsiębiorstwo Budowlane MHM Paech z Kamionnej - 1 mln 796 tys. 228,11 zł

Anabud Zbigniew Bogucki z Łagowa - 1 mln 264 tys. 891,66 zł

Kiedy zostanie wybudowany PSZOK w Gorzowie i podgorzowskich gminach?

Wykonawca będzie miał 7 miesięcy od dnia podpisania umowy na budowę 7 Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin. Jeżeli uda się podpisać umowę na początku marca, wówczas PSZOKi powinny być gotowe w październiku 2023 roku.

Jaki materiały przyjmuje PSZOK w Gorzowie?

Obecnie na terenie ZCG MG-6 funkcjonuje tylko jeden punkt przy ul. Małyszyńskiej 180 w Gorzowie. PSZOK przyjmuje bezpłatnie odpady segregowane, dostarczane przez mieszkańców Gorzowa i podgorzowskich gmin.

Jakie zatem odpady można przywieźć do PSZOKu? Jest to papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady, odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikującego się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz odpady z tekstyliów i odzieży.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości