• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 29 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Podwójne pasy znów zamalowane czarną farbą

15 lutego 2023, 11:48
fot. Damian Pyta
W ostatnich tygodniach kierowcy jeżdżący ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie musieli uważać na podwójne oznakowanie na drodze. Po czarnej farbie, którą w sierpniu ubiegłego roku zostały zamalowane stare pasy nie było już śladu, co stwarzało niebezpieczeństwo na drodze. Władze Gorzowa zapowiedziały, że rozwiążą problem i stare oznakowanie zostanie skutecznie usunięte. Ostatecznie stare oznakowanie zostało ponownie zamalowane czarną farbą.

Na początku lutego portal gorzowianin.com informował o tym, że kierowcy jeżdżący ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie skarżą się na podwójne oznakowanie na drodze. Wszystko przez to, że w sierpniu 2022 roku na drodze zostały wymalowane nowe pasy, a stare zostały zamalowane czarną farbą po której nie było już śladu. To sprawdziło, że na Kosynierów Gdyńskich pojawiły się podwójne pasy i wielu kierowców nie wiedziało, które linie obowiązują.

Po interwencji w Urzędzie Miasta Gorzowa okazało się, że wydział dróg zlecił usunięcie linii pod koniec stycznia 2023 roku. Firma wykonująca usługę próbowała je usunąć tradycyjnie, metodą frezowania, ale zły stan nawierzchni to uniemożliwiał. Następnie miasto zapowiadało, że jak tylko pogoda się poprawi, linie zostaną usunięte tak zwanym nożem wodnym.

Co ciekawe, wykonawca zdecydował się ostatecznie na ponowne zamalowanie linii czarną farbą. Podwójne pasy zostały zamalowane we wtorek 14 lutego. Urzędnicy mają nadzieję, że takie rozwiązanie wystarczy do momentu rozpoczęcia przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich.

Jednak należy pamiętać, że inwestycja rozpocznie się od budowy ronda przy Słowiance, a dopiero w następnych etapach będzie przebudowywane sama ul. Kosynierów Gdyńskich i skrzyżowanie z ul. Roosevelta, Słowiańską i Żwirową. A do tego czasu czarna farba znowu może zostać starta z asfaltu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości