• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

W Gorzowie i gminach zostaną wybudowane nowe punkty zbiórki odpadów

3 lutego 2023, 14:00, red
fot. archiwum
Związek Celowy Gmin MG-6 szuka wykonawcy, który zajmie się budową 7 nowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa oraz podgorzowskich gmin. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do środy 15 lutego.

Od kilku lat Związek Celowy Gmin MG-6 szykował się do budowy nowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa oraz podgorzowskich gmin. W końcu inwestycja będzie miała szansę na zrealizowanie i ZCG MG-6 ogłosił właśnie przetarg na budowę „ 7 Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa oraz gmin Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Zadanie zostało podzielone na części, co oznacza, że potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty zarówno na budowę wszystkich PSZOKów, jak i wybrać pojedynczą lokalizację. ZCG MG-6 czeka na zgłoszenia firm do środy 15 lutego.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Gorzowie i podgorzowskich gminach. Gdzie zostanie wybudowany PSZOK w Gorzowie i gminach koło Gorzowa?

Inwestycja zakłada wybudowanie dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gorzowa – jeden ma powstać przy ul. Fieldorfa-Nila, a drugi przy ul. Rolnej.

Natomiast w przypadku podgorzowskie gmin, to Związek Celowy Gmin MG-6 zdecydował, że Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów zostaną wybudowane w Deszcznie, Gralewie, Lubiszynie, Łupowie i Różankach.

Potencjalny wykonawca lub wykonawcy będą mieli 7 miesięcy od dnia podpisania umowy na budowę 7 Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę i pozytywnie rozstrzygnąć przetarg oraz podpisać umowę na początku marca, wówczas PSZOKi powinny być gotowe w październiku 2023 roku.

Jaki materiały przyjmuje PSZOK w Gorzowie?

Obecnie na terenie ZCG MG-6 funkcjonuje tylko jeden punkt przy ul. Małyszyńskiej 180 w Gorzowie. PSZOK przyjmuje bezpłatnie odpady segregowane, dostarczane przez mieszkańców Gorzowa i podgorzowskich gmin.

Jakie zatem odpady można przywieźć do PSZOKu? Jest to papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady, odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikującego się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz odpady z tekstyliów i odzieży.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości