• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Póki co, nie będzie napisu "I love Gorzów"

14 lutego 2023, 11:21, red
wizualizacja
Do wtorku 14 lutego władze Gorzowa czekały na zgłaszanie się firm, które chciałyby zająć się wykonaniem podświetlanego napisu „I love Gorzów” zasilanego przez drzewa solarne. Niestety do przetargu nie zgłosiła się żadna firma, więc postępowanie zostanie unieważnione.

Ustawienie wielkoformatowego napisu "I love Gorzów" to zadanie, które wygrało w kategorii ogólnomiejskiej w ramach budżetu obywatelskiego 2021. Cała instalacja miała zostać ustawiona w 2021 roku na nadwarciańskich błoniach od strony ul. Fabrycznej i zasilana przez drzewa solarne. Niestety w 2021 roku miasto Gorzów nie zrealizowało tej inwestycji i została ona przełożona na 2022 rok, a następnie na 2023 rok.

Pod koniec stycznia władze Gorzowa w końcu ogłosiły przetarg na "Instalację drzew solarnych zasilających napis I love Gorzów". Miasto czekało na zgłoszenia firm do wtorku 14 lutego. Niestety okazało się, że żadna firma nie złożyła swojej oferty, więc postępowanie zostanie unieważnione. Miasto Gorzów będzie musiało zatem przygotować i ogłosić kolejny przetarg na najbliższym czasie.

Docelowo potencjalny wykonawca ma zająć się zaprojektowaniem, wykonaniem i montażem drzewa solarnego (stacji ładowania urządzeń mobilnych) zasilanego w systemie hybrydowym oraz podświetlanego napisu „I love Gorzów” wraz z wykonaniem przyłączy elektrycznych i zasilenia instalacji oraz nawierzchni przepuszczalnej w obrębie projektowanej instalacji przy ul. Fabrycznej

Tak ma wyglądać napis „I love Gorzów”

Napis "I love Gorzów" ma składać się z białych liter o wysokości 2 metrów i będzie długi aż na 18,5 metra. Litery zostaną wykonane ze stali i pomalowane proszkowo farbą strukturalną z efektem skórki pomarańczy na kolor biały. Ciekawostką jest to, że napis będzie miał oświetlenie LEDowe, które będzie miało aż 9 różnych kolorów podświetlenia - zmiana kolorów będzie sterowana zdalnie.

Drzewo solarne ma mieć konstrukcję stalową lub stalowo-aluminiową, a do tego ma zostać pomalowane proszkowo. Do stalowego pnia zostaną przymocowane stalowe lub aluminiowe gałęzie podtrzymujące liście. Część liści będzie stelażem dla paneli fotowoltaicznych. Energia pozyskana przez panele będzie magazynowana w akumulatorach zlokalizowanych w bazie drzewa. Energia będzie wykorzystywana do zasilenia gniazd USB oraz oświetlenia oprawy LED podświetlające koronę drzewa i najbliższe otoczenie. Drzewo będzie miało 9-12 paneli fotowoltaicznych. Ciekawostką jest to, że wokół pnia drzewa zostanie wykonane specjalne siedzisko, gdzie będzie można usiąść i podładować telefon.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości