• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Jest decyzja w sprawie tymczasowego ronda na wyjeździe z Gorzowa

14 lutego 2023, 18:42, mk
fot. archiwum
To tam dochodzi do licznych wypadków i kolizji. Jednak urzędnicy w Warszawie nie widzą potrzeby budowy tymczasowego ronda na skrzyżowaniu na Wojcieszyce i Osiedle Bermudy z drogą krajową 22. Usprawnienia ruchu w tym miejscu domagali się sami mieszkańcy, którzy boją się o własne zdrowie i życie.

Na skrzyżowaniu w kierunku Wawrowa i Wojcieszyc bardzo często dochodzi  do wypadków, niestety również tych śmiertelnych. Rowerzyści muszą jechać asfaltem obok pędzących ciężarówek, a piesi iść poboczem, bo ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż DK22 jest po prostu "dziurawa" i składa się z dwóch odcinków, które nie są połączone ze sobą. Kierowcy zgłaszali też problematyczny wyjazd z drogi podporządkowanej od strony Wawrowa lub Wojcieszyc. Trzeba swoje odstać, aby włączyć się do ruchu, a jeżeli ktoś zdecyduje się „wcisnąć”, to często kończy się to kolizją lub wypadkiem.

Dlatego też mieszkańcy apelowali o wybudowanie tymczasowego ronda. Nie ma jednak na to zgody w Ministerstwie Infrastruktury. 

- Zadanie znajduje się obecnie na etapie prac przygotowawczych obejmujących przygotowanie niezbędnej dokumentacji i uzyskanie decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót. Aktualny harmonogram przewiduje prace budowlane w latach 2025-2028 - informuje Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury 

W ramach rozbudowy planowane jest poszerzenie jezdni poza terenem zabudowanym, przebudowa skrzyżowań, budowa chodników, dróg rowerowych oraz przebudowa zatok autobusowych. Ministerstwo nic nie wspomina o budowie ronda, czy zainstalowaniu sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Kierowcy muszą więc radzić sobie sami. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości