Wiadomości

Jest decyzja w sprawie tymczasowego ronda na wyjeździe z Gorzowa

14 lutego 2023, 18:42, mk
fot. archiwum
To tam dochodzi do licznych wypadków i kolizji. Jednak urzędnicy w Warszawie nie widzą potrzeby budowy tymczasowego ronda na skrzyżowaniu na Wojcieszyce i Osiedle Bermudy z drogą krajową 22. Usprawnienia ruchu w tym miejscu domagali się sami mieszkańcy, którzy boją się o własne zdrowie i życie.

Na skrzyżowaniu w kierunku Wawrowa i Wojcieszyc bardzo często dochodzi  do wypadków, niestety również tych śmiertelnych. Rowerzyści muszą jechać asfaltem obok pędzących ciężarówek, a piesi iść poboczem, bo ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż DK22 jest po prostu "dziurawa" i składa się z dwóch odcinków, które nie są połączone ze sobą. Kierowcy zgłaszali też problematyczny wyjazd z drogi podporządkowanej od strony Wawrowa lub Wojcieszyc. Trzeba swoje odstać, aby włączyć się do ruchu, a jeżeli ktoś zdecyduje się „wcisnąć”, to często kończy się to kolizją lub wypadkiem.

Dlatego też mieszkańcy apelowali o wybudowanie tymczasowego ronda. Nie ma jednak na to zgody w Ministerstwie Infrastruktury. 

- Zadanie znajduje się obecnie na etapie prac przygotowawczych obejmujących przygotowanie niezbędnej dokumentacji i uzyskanie decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót. Aktualny harmonogram przewiduje prace budowlane w latach 2025-2028 - informuje Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury 

W ramach rozbudowy planowane jest poszerzenie jezdni poza terenem zabudowanym, przebudowa skrzyżowań, budowa chodników, dróg rowerowych oraz przebudowa zatok autobusowych. Ministerstwo nic nie wspomina o budowie ronda, czy zainstalowaniu sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Kierowcy muszą więc radzić sobie sami. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości