Wiadomości

Interwencja: Przystanek Gorzów Zamoście. Jak dostać się z Zawarcia na poranne pociągi PKP IC?!

2 lutego 2023, 10:17, rt
By dostać się z gorzowskiego Zawarcia na dworzec, czeka nas piesza pielgrzymka przez centrum. Kładka zamknięta od lat. Całe szczęście, że pociągi regionalne zatrzymują się na przystanku Zamoście. Gorzej jeśli chcemy pojechać pociągiem PKP InterCity. Dla przykładu IC Lubuszanin odjeżdża bladym światem (4:42), a wraca przed północą (23:32).

Czas podjąć wyzwanie, by ułatwić życie mieszkańcom lewobrzeżnego Gorzowa. Prosiło mnie o to kilka osób, które zmuszone są ciągać się z walizkami okrężną drogą przez centrum. Także nocą. Komunikacją miejską z Zawarcia na dworzec nie dotrzemy bez przesiadek. W godzinach nietoperzy pozostaje jedynie taksówka.

Z technicznego punktu widzenia wprowadzenie handlowego punktu zatrzymania dla pociągu IC na przystanku Zamoście nie stanowi większego problemu. Pociąg pokonuje ten odcinek z ograniczoną prędkością, a minimalny czas postoju handlowego dla składu wagonowego to jedna minuta (zgodnie z kolejową instrukcją  Ir-11). Potrzeba jedynie dobrej woli narodowego przewoźnika.

Wniosek w powyższej sprawie został wysłany do centrali spółki PKP InterCity. Czekamy na odpowiedź.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości