• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ranking "Perspektywy 2023". Jak wypadły szkoły z Gorzowa?

12 stycznia 2023, 08:28, red
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Według rankingu miesięcznika "Perspektywy" najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubuskim to I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego Z Zielonej Góry. Natomiast najlepszy ogólniak z Gorzowa, to II Liceum Ogólnokształcące na Przemysłowej. W przypadku techników, najlepsze w Gorzowie jest Technikum nr 3, czyli gastronomik.

Już po raz 25. miesięcznik „Perspektywy” opublikował swój ranking najlepszych liceów ogólnokształcących oraz techników. Wyniki mają pomóc absolwentom 8 klasy podstawówki w wyborze tej najlepszej szkoły średniej. Co roku jury ocenia 1,5 tys. szkół z całej Polski według wyznaczonych kryteriów. Dla szkół licealnych są to: sukcesy w olimpiadach 30 proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 45 proc. A dla techników: sukcesy w olimpiadach 20 proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 25 proc. oraz wyniki egzaminów zawodowych 30 proc.

Jak wynika z rankingu, najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubuskim jest w Zielonej Górze. Zajęło je I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego. Drugie miejsce zajęło Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Żar. Natomiast II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zajęło dopiero trzecie miejsce. Z kolei w rankingu ogólnopolskim II LO z Gorzowa zajęło 137 miejsce. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku to właśnie ogólniak z ul. Przemysłowej w Gorzowie był najlepszą szkołą w województwie.

A jak wypadły pozostałe gorzowskie licea? W rankingu wojewódzkim I LO im. Tadeusz Kościuszki przy ul. Puszkina zajęło 4 miejsce, IV LO im. Tadeusza Kotarbińskiego przy ul. Kosynierów Gdyńskich znalazło się na 10 miejscu, a III LO przy ul. Estkowskiego na 22 miejscu.

W rankingu wojewódzkim techników gorzowskie szkoły znalazły poza podium. Najlepsze okazało się Technikum nr 3 (czyli „gastronomik”), które zajęło 4 miejsce. Dla porównania, w rankingu krajowym to dopiero 146 miejsce.

Z kolei 5 miejsce w województwie lubuskim zajęło Technikum nr 2 („ekonomik”), a 6 miejsce Technikum nr 7 („elektryk”). Natomiast Technikum nr 9 uplasowało się na 11 pozycji, a popularny „mechanik”, czyli Technikum nr 5, znalazł się dopiero na miejscu 17.

Jeszcze niżej, bo na 25 miejscu znalazło się Technikum nr 4 (odzieżówka), na 26 Technikum nr 6 (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących), a 27 miejsce zajęło Technukum nr 1 (Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/2 Ranking "Perspektywy 2023"

1/2 Ranking

2/2 Ranking "Perspektywy 2023"

2/2 Ranking

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości