• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Tak gra WOŚP w Gorzowie [program]

29 stycznia 2023, 08:30, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP w Gorzowie odbędzie się na Starym Rynku, gdzie na mieszkańców będą czekać licytacje. Tego dnia na ulicach Gorzowa będzie kwestowało około 300 wolontariuszy.

W ubiegłym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrócił do centrum Gorzowa. Również w tym roku, finałowe granie odbędzie się w niedzielę 29 stycznia na Starym Rynku. Hasło 31. finału WOŚP to "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

WOŚP w Gorzowie. Co będzie się działo?

W tym roku w Gorzowie spore zmiany. Będzie tylko jeden sztab, a nie tak jak do tej pory trzy. To oznacza mniejszą liczbę wolontariuszy. W niedziele 29 stycznia na ulice Gorzowa ma wyjść około 300 wolontariuszy z klubu „U Szefa”.

Wolontariusze ubrani w czerwone koszulki wyruszą na miasto już po godz. 7 rano w niedzielę 29 stycznia. W tym roku w Gorzowie będzie kwestować najprawdopodobniej najmłodsza wolontariuszka, 12 -tygodniowa Malwinka.

Podczas tegorocznego finału Gorzów znalazł się pośród 10 miast gdzie odbędzie się akcja „Wiosłowanie dla WOŚP w CH Nova Park”, gdzie również zostanie przeprowadzona zbiórka na WOŚP. Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz trzynasty, a do zaciętej rywalizacji przystąpią klienci 11 centrów handlowych z: Bydgoszczy, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy (2 galerie) i Wrocławia. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej liczby osób, z których każda pokona dystans 500 metrów na ergometrze.

Tradycyjnie w dzień finału odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Bieg zaplanowany jest w ramach cyklu „Biegowe Grand Prix Gorzowa Wielkopolskiego 2022/23”. Dystans to 5 km po trasie byłego poligonu wojskowego.

O godz. 20 zabłyśnie światełko do nieba. Jednak zamiast pokazu fajerwerków, będzie taniec z ogniem. 

WOŚP w Gorzowie. Jakie czekają na mieszkańców licytacje?

Na Starym Rynku zostanie ustawiona scena, gdzie będą prowadzone licytacje. Jednym z najbardziej oryginalnych fantów podczas licytacji będzie z pewnością prezent od prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego.

Będzie to fotel VIP i roczny voucher na udział w wydarzeniach organizowanych w nowo budowanej hali sportowej przy Słowiańskiej - Miasto było z WOŚP, jest i będzie. Co roku staramy się wspierać organizację finału, bo to dla nas ważne wydarzenie. Chcemy, by gorzowianie włączali się w to wielkie dzieło pomocy – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wśród wyjątkowych fantów podczas tegorocznego gorzowskiego finału, poza voucherem od prezydenta Jacka Wójcickiego będą m.in. srebrna pozłacana zawieszka „Kółeczko” wybita w Mennicy Polskiej (nakład to tylko 500 szt.- posiada certyfikat), plastron z podpisami żużlowców od przewodniczącego rady miasta Jana Kaczanowskiego), fartuch kuchenny, który został wykorzystany do nagrania kolędy przez Stal Gorzów, gadżety Stilonu, kask oraz kurtka od klubu motocyklowego „Nine Six MC Gorzów”.

Program sceny WOŚP w Gorzowie

godz. 16-16.15 – występ OSP Siedlice

godz. 16.15-16.30 - Powitanie i przedstawienie programu finału

godz. 16.30-17 - Szkoła Muzyczna MUSICARIUM

godz. 17-17.30 - Licytacje

godz. 17.30-18 - Szkoła Huberta Zbiorczyka

godz. 18-18.30 - Licytacje

godz. 18.30-19 - Licytacja vouchera od prezydenta Jacka Wójcickiego

godz. 19-20 - Zespół PODRÓBKA

godz. 20-20.10 - Światełko do nieba

godz. 20.10-21.10 - Zespół BLACKEND

godz. 21.10-22 - Licytacje

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości